آخر هفته چه بازی کنیم: سفر به قرون وسطی!

در این قسمت از مقالات آخر هفته چه بازی کنیم، دو بازی با موضوع قرون وسطی را بررسی خواهیم کرد.

بازی های ویدیویی دوره های مختلف تاریخ را به تصویر کشیده اند. از جنگ جهانی دوم و نبردهای مدرن گرفته تا نبردهای تاریخی در قالب بازی های استراتژیک یا سبک های دیگر. در این قسمت از بازی های آخر هفته، به قرون وسطی بازمی گردیم و دو بازی کمتر شناخته شده را معرفی می کنیم که در این دوره ساخته شده اند که می توانید از آنها لذت ببرید. با معرفی بازی ها همراه باشید.

لوگوی بازی Knights of Honor II: Sovereign between the castles

بازی Knights of Honor II: Sovereign

برای اولین بازی، Knights of Honor II: Sovereign را داریم. یک بازی استراتژیک که در اواخر سال 2022 منتشر شد و یک تجربه کلی خوب در این ژانر ارائه می دهد که ترکیب خوبی از ساخت، مبارزه و مدیریت جنبه های مختلف تمدن قرون وسطایی است.

اولین نسخه Knights of Honor در سال 2004 منتشر شد و توسط استودیوی بلک سی ساخته شد. در آن زمان این بازی یکی از کارهای استراتژیک باکیفیت بود و جدا از ویژگی های مثبت خود بازی، به یک دلیل مورد استقبال قرار گرفت و آن پشتیبانی از ماد بود. مدهای زیادی برای این بازی ساخته شد که حتی برخی از آنها حال و هوای بازی را به کلی تغییر دادند. طرفداران این سری باید سال ها صبر می کردند تا نسخه جدید را تجربه کنند و شاید به همین دلیل بود که Knights of Honor II: Sovereign آنطور که باید مشهور نبود و اکثر گیمرهای نسبتا قدیمی با آن آشنا هستند.

  امن ترین مکان ها در صورت حمله اتمی کدامند؟

Knights of Honor II: Sovereign هم به صورت تک نفره و هم به صورت چند نفره آنلاین قابل بازی است. در حالت تک نفره، نقشه بزرگی از اروپا را می بینیم که در آن می توان تمدن های مختلف قرون وسطایی را انتخاب و وارد بازی کرد. هر کدام از این تمدن ها ویژگی های خاص خود را دارند و بازی با هر کدام حس متفاوتی دارد. شاید در نگاه اول وقتی وارد بازی می شوید احساس کنید که با یک تجربه نوبتی روبرو هستیم و ظاهر جعبه هم حسی شبیه به کمپین های مجموعه Total War دارد. اما Knights of Honor II: Sovereign یک بازی استراتژیک همزمان است و دارای مکانیک های نوبتی نیست. شما و سایر تمدن ها باید روی نقشه با هم کار کنید تا به اهداف خود برسید.

میدان جنگ در بازی Knights of Honor II: Sovereign

Knights of Honor II: Sovereign ترکیبی از جنبه های مختلف یک بازی استراتژیک است، اما همانطور که سازندگان در مقدمه تاکید کردند، سعی کرده اند این موارد را بدون پیچیدگی های معمول برخی از آثار مشابه ارائه دهند تا همه بتوانند از تجربه بازی لذت ببرند. . مدیریت منابع نقش اساسی در بازی ایفا می کند و علاوه بر آن جنبه هایی مانند دیپلماسی و نظامی نیز می تواند باعث موفقیت بازیکنان شود. شما می توانید ارتش های خود را با تعداد بسیار زیادی از نیروها بسازید و اگر به پیشرفت نظامی علاقه دارید، با یورش به مناطق مختلف آنها را فتح کنید.

نبردها واقعاً به خوبی در بازی طراحی شده اند. به طوری که می توانید این نبردها را به صورت سریع و خودکار به پایان برسانید و شخصاً کنترل نیروها را در دست بگیرید و میدان نبرد را مدیریت کنید. حمله به قلعه های بزرگ دشمنان با استفاده از تجهیزات و نیروهای مختلف به خوبی حس نبردهای قرون وسطایی را منتقل می کند و از نظر مقیاس شاهد وضعیت خوبی هستیم. جلوه های بصری مدرن و مدرن بازی نیز به انتقال بهتر حس نبردها کمک می کند.

  10 برنامه برتر برای یافتن جریان موسیقی را بررسی کنید

به طور کلی، Knights of Honor II: Sovereign اثری است که اگر به بازی های استراتژیک علاقه دارید، می تواند شما را برای مدت طولانی سرگرم کند و تنوع خوب تمدن ها عامل مهم دیگری است که ارزش تجربه طولانی مدت بازی را افزایش می دهد.

پوستر و لوگوی بازی Medieval Dynasty

بازی سلسله قرون وسطی

بعد از یک بازی استراتژیک، برای بازی دوم، به سراغ یک RPG با عناصر بقا و ساخت می رویم. Medieval Dynasty در سال 2020 منتشر شد و به لطف حمایت خوب سازندگان آن از استودیو Render Cube، به یک بازی موفق و محبوب در استیم تبدیل شد.

سلسله قرون وسطی داستان قهرمانی را روایت می کند که کار خود را در قرون وسطی اروپا آغاز می کند و ابتدا باید برای زنده ماندن تلاش کند و سپس دنیای اطراف خود را آنطور که می خواهد بسازد. از جنبه های بقای بازی می توان به توجه به مواردی مانند غذا اشاره کرد و باید با شکار یا یافتن مواد غذایی مختلف دیگر در دنیای بازی زنده بمانید! یکی دیگر از عناصر مهم در بازی ساخت و ساز است. می توان بیش از 100 آیتم از جمله سلاح و سایر تجهیزات ساخت و با گشت و گذار در دنیای بازی می توانید منابع لازم برای این کار را به دست آورید.

گیم پلی سلسله قرون وسطی و مزرعه

البته ساخت و ساز در بازی به تجهیزات محدود نمی شود و می توانید ساختمان های مختلفی نیز بسازید. شاید در ابتدا توانایی ساخت و ساز در این منطقه به یک سرپناه ساده محدود شود، اما به مرور زمان حتی می توانید عمارت های سنگی بزرگ بسازید و زمین خود را داشته باشید. این بازی حتی دارای امکاناتی مانند ایجاد یک خانواده است. اگرچه Medieval Dynasty ماموریت های خاصی دارد، اما شما حتی می توانید نسبت به این چیزها کاملاً بی تفاوت باشید و هر طور که می خواهید در دنیای باز آن پیش بروید و جهان را آن طور که می خواهید بسازید و تغییر دهید.

  معرفی کتاب ابزار نوشتن کمدی تفاوت بین کمدی و زیبا بودن!

بازی دارای عناصر نقش آفرینی نیز می باشد و شما می توانید به مرور زمان شخصیت خود را قوی تر کنید و با تعامل با شخصیت های دیگر و انجام کارهایی مانند تشکیل خانواده که به آن اشاره کردیم، شخصیتی را که واقعا در ذهن دارید بسازید. همه اینها در دنیایی اتفاق می افتد که کیفیت بصری خوبی ارائه می دهد. بنابراین، اگر به دنبال بازی ای هستید که بتوانید زندگی مجازی قرون وسطایی را تجربه کنید، Medieval Dynasty انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

در پایان لطفا نظرات خود را در مورد بازی های این هفته با زومجی و کاربران آن در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید