تاریخچه برند سونی; از ساخت پلوپز تا تبدیل شدن به یکی از معروف ترین شرکت ها در جهان

ایبوکا و موریتا، بنیانگذاران شرکت سونی، برای اولین بار در یک کمیته تحقیقاتی که انواع جدید سلاح های جنگی را مطالعه می کردند، ملاقات کردند.

پس از مدتی، با وجود اختلاف سنی زیاد، دوستی عمیقی بین ایبوکا و موریتا شکل می گیرد. پس از پایان جنگ، موریتا به زادگاهش بازگشت و ارتباط بین آنها قطع شد. تا اینکه یک روز نام دوستش را در یک مقاله روزنامه می خواند و به ایبوکا زنگ می زند. ایبوکا همچنین از او خواست که هر چه زودتر به توکیو برود تا دوباره با او همکاری کند.

آنها به دنبال یک نام جدید برای بازاریابی جهانی شرکت خود بودند. قصد آنها این بود که مخفف نام شرکت TTK را برای تبلیغات انتخاب کنند، اما این نام قبلاً استفاده می شد. کلمه Totsuko نیز نام پیشنهادی دیگری بود. اما موریتا در طول سفر خود به آمریکا متوجه شد که تلفظ این نام برای آمریکایی ها دشوار است.

آنها در نهایت نام Sony را از ترکیب 2 کلمه Sonus به معنی صدا و Sonny به معنای پسر جوان انتخاب کردند. هدف آنها از انتخاب این نام این است که آن را در تمام زبان های جهان به یک شکل تلفظ کنند.

اولین محصول این شرکت پلوپز بود که بر خلاف تصور نتوانست انتظارات را برآورده کند و شکست خورد. آنها پس از اولین شکست خود ناامید نمی شوند و پول بیشتری را صرف تحقیق می کنند. آنها بر توسعه محصولاتی متمرکز شدند که به نفع مردم ژاپن باشد.

سونی؛ اولین برند

سونی طی 77 سال فعالیت موفق شد اولین محصول را در بسیاری از بازارهای جهان عرضه کند. از اولین پخش کاست ژاپن تا اولین رادیو ترانزیستوری ژاپن و محصولات دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید