کارمزدهای جدید برای صدور ضمانت نامه بانکی چقدر است؟

بر اساس دستورالعمل ضمانت نامه بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک ها و موسسات اعتباری می توانند به درخواست ضامن و پس از دریافت مدارک کافی از وی ضمانت نامه صادر کنند. ضمانت نامه های بانکی برای وثیقه در دادگاه مانند تعهدات پرداخت، شرکت در مزایده و مناقصه، حسن انجام تعهدات، پیش پرداخت و موارد دیگر استفاده می شود.

بر اساس بخشنامه جدید کارمزد و ریالی خدمات بانکی، حداکثر کارمزد ضمانت در مقابل سپرده 100 درصدی نقدی 650 هزار ریال و در مقابل حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز، سپرده‌های ثابت ریالی و سپرده‌های ارزی ثابت 0.5 درصد است. مبلغ در سال و حداقل 650 هزار ریال می باشد.

کارمزد صدور ضمانت نامه طلا ۷۵/۰ درصد مبلغ در سال و حداقل ۶۵۰ هزار ریال می باشد. براساس ضمانت طلا، مبنای محاسبه کارمزد تا 80 درصد ارزش روزانه سکه طلا، شمش طلا و سایر مصنوعات طلای واجد شرایط است.

کارمزد صدور ضمانت نامه در مقابل اوراق بهادار بدون ریسک (انواع اوراق مشارکت و صکوک صادره یا تضمین شده توسط دولت، بانک مرکزی و موسسات اعتباری مجارستان، گواهی سپرده ویژه و عمومی صادر شده به صورت اجاره توسط بانک مرکزی از موسسات اعتباری مجاز ) 0.5 درصد مبلغ در سال و حداقل 650 هزار ریال.

کارمزد صدور ضمانت نامه سایر اوراق بهاره یک درصد مبلغ در سال و حداقل 650000 ریال می باشد.

همچنین بانک ها بابت صدور ضمانت نامه سفته 2.25 درصد مبلغ را در سال دریافت می کنند. حداقل هزینه این سرویس 650000 ریال می باشد.

کارمزد صدور ضمانت نامه های بانکی المثنی 650 هزار ریال و کارمزد تمدید و تمدید ضمانت نامه معادل درصد صدور ضمانت نامه و حداقل 650 هزار ریال می باشد.

  Dragon Age: Dreadwolf اکنون کاملاً قابل بازی است

لیست تعرفه های جدید صدور انواع ضمانت نامه را در جدول زیر مشاهده می کنید.

سئو کول

منبع: ابنا

دیدگاهتان را بنویسید