معرفی مجموعه رنگی Kaleidoscope در نتفلیکس

Kaleidoscope سریال جدید نتفلیکس که این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده است. سریالی که برخلاف سریال های دیگر، دستور تماشای اجباری ندارد.

در اواخر سال 2021، سرویس استریم نتفلیکس اعلام کرد که قصد دارد یک سریال 8 قسمتی جدید به نام Jigsaw بسازد. پس از مدتی مشخص شد که این سریال به گونه ای ساخته می شود که ترتیب خطی ندارد. یعنی مخاطب می تواند هر خطی را انتخاب کند و تا انتها تماشا کند. سرانجام نام این سریال تغییر کرد و سریال Kaleidoscope در اولین روز سال جاری از سرویس استریم نتفلیکس برای مخاطبان پخش شد. کما اینکه این سریال برخلاف انتظار سازندگان چندان مورد پسند منتقدان قرار نگرفت، چرا که نمرات چندان بالایی از آنها نگرفت.

آنها بر این باور بودند که داستان گویی تعاملی مجموعه Kaleidoscope در عین ارائه تازگی های درخشان، متأسفانه به نتیجه ای ناامیدکننده و بی روح منجر شده است. جانکارلو اسپوزیتو در نقش لئو پوپ/ری ورنون، روفوس سوول در نقش راجر سالاس/گراهام دیویس، پاز وگا در نقش ایو مرسر، پیتر مارک کندال در نقش استن لومیس، روزالین آلبی در نقش جودی گودوین، جی کورتنی در نقش باب گودوین، تاتی گابریل در نقش هانا کیم و یک نیوشا نور بازیگر کشورمان در نقش نازان عباسی از جمله هنرمندانی هستند که در این سریال حضور دارند و به ایفای نقش می پردازند.

جیانکارلو اسپوزیتو با تاتی گابریل در سریال Kaleidoscope

هر قسمت از این مجموعه دارای عنوانی است که با رنگ یا طیف رنگی خاص خود مرتبط است. رنگی که به طور خاص به عنصر اصلی آن قسمت خاص مربوط می شود. داستان بیست و چهار سال قبل از سرقت آغاز می شود و شش ماه پس از سرقت را شامل می شود. خود سرویس استریم نتفلیکس در قالب توئیت، پیشنهاداتی را با خطوط مختلفی ارسال می کند که بینندگان می توانند دنبال کنند. به عنوان مثال، او توضیح داد که مانند یک فیلم کوئنتین تارانتینو، برای مثال Pulp Fiction، می توانید داستان را به صورت غیر خطی دنبال کنید. یا آن را به عنوان یک کار پلیسی کلاسیک ببینید.

چنین رویکردی که سرویس استریم نتفلیکس در ایجاد این مجموعه در پیش گرفت، به مخاطب این امکان را داد که 5040 جایگشت منحصر به فرد برای تماشای آن داشته باشد (با فرض اینکه قسمت سفید را آخر از همه تماشا کنید). در غیر این صورت، 40320 جایگشت مختلف برای تماشای تمام قسمت ها (از جمله قسمت های سفید) وجود دارد. اما به نظر می رسد ما به عنوان مخاطب زیاد عادت نداریم که قسمت های بی نظم را تماشا کنیم. به همین منظور سفارشی پیشنهادی به شما تقدیم می کنیم که اگر قصد تماشای سریال زیبابین را دارید، بر اساس این دستور به تماشای آن بروید:

  • قسمت بنفش – 24 سال قبل از سرقت
  • قسمت سبز – 7 سال قبل از سرقت
  • قسمت زرد – 6 هفته قبل از سرقت
  • بخش نارنجی – 3 هفته قبل از سرقت
  • قسمت آبی – 5 روز قبل از سرقت
  • قسمت سفید – روز سرقت
  • قسمت قرمز – صبح بعد از سرقت
  • قسمت صورتی – 6 ماه پس از سرقت
  آموزش و طراحی لوگو با موسسه فرهنگی هنری همای هنر

البته، طبق گفته نتفلیکس و خود سازندگان، قسمت سفید بهتر است آخرین بار تماشا شود، اما اگر می‌خواهید به ترتیب زمانی پیش بروید، لیست بالا نقطه شروع خوبی است. اگر سریال Money Heist را دیده باشید متوجه خواهید شد که داستان و عناصر مختلف آن سریال شباهت زیادی به این سریال دارد. خلاصه داستان منتشر شده مجموعه Kaleidoscope را اینگونه معرفی می کند: «سریال Zebabin حول بزرگترین دزدی می چرخد. او در عین حال انتقام، وفاداری و خیانتی را که اطرافش را احاطه کرده است به تصویر می کشد.

دزدان الماس در خیابان در Kaleidoscope می دوند

این سریال کاملا الهام گرفته از داستان واقعی اوراق قرضه به ارزش هفتاد میلیارد دلار است که در میانه شهر منهتن در طی طوفان سندی گم شده است.” سریال زیبابین داستان یک دوره 24-25 ساله را روایت می کند و سبک آنتولوژی دارد. در این سریال شاهد گروهی از سارقان بسیار حرفه ای که در صدد بازکردن یک گاوصندوق بزرگ و ظاهرا غیرقابل نفوذ هستند تا بزرگترین درآمدها و سرقت ها را به نام خود انجام دهند طبیعی است که این صندوق توسط قدرتمندترین شرکت امنیتی جهان محافظت می شود. گروهی از افراد واجد شرایط و حرفه ای باید وارد آن صندوق بزرگ شوند.

از سوی دیگر نیروی انتظامی از فاصله بسیار نزدیک این گروه را تعقیب می کند و از هر فرصتی برای ردیابی و دستگیری آنها قبل از وقوع هر فاجعه ای استفاده می کند. هر قسمت از این سریال قطعه جدیدی از یک پازل بزرگ فساد، طمع، انتقام، توطئه، وفاداری و خیانت را آشکار می کند. حالا این دسته از دزدها چطور می خواهند در این صندوق دخالت کنند؟ برنامه آنها چیست؟ کدام یک از اعضای گروه می تواند زنده بماند و فرار کند؟ در ضمن به کی میشه اعتماد کرد؟ اینها سوالاتی هستند که سریال در طول زمان به آنها پاسخ می دهد. اما هر کس پاسخ خود را در برهه ای متفاوت از تاریخ می گیرد.

  یک بازی co-op heist جدید از خالق سابق Payday

اعضای گروه دزدان در مقابل یک جعبه بزرگ در سریال Kaleidoscope

هر قسمت با گذشت زمان، قطعه‌ای به پازل چگونگی وقوع سرقت، آنچه در وهله اول منجر به دزدی شد و آنچه بعدا اتفاق افتاد اضافه می‌کند. جالب است بدانید که به گروهی از پروانه ها کالیدوسکوپ می گویند. هر بخش یا حاوی یک پروانه است یا به آنها اشاره دارد. تقریباً در تمام صحنه های هر قسمت آلمانی وجود دارد که اشاره مستقیمی به رنگ آن قسمت دارد. بسیاری از سایت ها سریال Kaleidoscope را اثری ترسناک، دزدیده شده و البته تجربی از سرویس استریم نتفلیکس می دانند. ما تا به حال چنین افکتی را ندیده بودیم و حتی برای ما بینندگان هم مفهومی جدید و عجیب به حساب می آید.

اما امیدواریم در آینده باز هم شاهد تولید چنین سریال هایی باشیم. درست است که ما تا به حال برنامه ای با روایت غیرخطی نداشته ایم که نظم خاصی برای تماشای قسمت های آن نداشته باشد. اما اگر بخواهید سریال هایی داشتیم که بر اساس دزدی های بزرگ و ماجراهای ترسناک ساخته شده بودند. مثل همیشه در این قسمت شما را با 3 سریال که شباهت های زیادی با سریال زیبابین دارند آشنا می کنیم. پس اگر به این سریال علاقه دارید سری بعدی را به هیچ وجه از دست ندهید.


سریالی شبیه به سریال زبابین

سیاه-آینه-بندرزنچ

سریال آینه سیاه: Bandersnatch

سری Black Mirror: Banderasinch

بازیگران: فیون وایتهد، ویل پولتر و کریگ پارکینسون

سال صدور: 2018

خلاصه داستان: سال 1984 است. استفن در حال توسعه یک بازی کامپیوتری بر اساس کتاب Bandersnatch است. رمانی که می توانید با انتخاب های خود پیشرفت داستان را مشخص کنید. او این فرصت را دارد که بازی خود را به شرکت نرم افزاری Tuckersoft ارائه کند و از آنها بخواهد که بازی او را منتشر کنند. اما هر چه بیشتر روی این بازی کار می کند، زندگی اش بیشتر با آن ادغام می شود و به نوعی از آن تقلید می کند. کار به جایی می رسد که انتخاب های انجام شده خارج از کنترل اوست. به نظر می رسد استفان دیوانه می شود.


بازیگران اصلی سریال دزدی پول

سریال سرقت پول

  به روزرسانی جدید Sackboy یک ماجراجویی بزرگ با شخصیت های نامشخص

سریال دزدی پول

بازیگران: آلوارو مورته، اورسولا کوربرو و ایتزیار ایتونیو

سال صدور: 2017 تا 2021

خلاصه داستان: برای انجام بزرگترین دزدی تاریخ، مردی مرموز به نام پروفسور گروهی متشکل از هشت دزد را گرد هم می‌آورد که همه آنها در یک چیز مشترک هستند: هیچ یک از آنها چیزی برای از دست دادن ندارند. آنها به مدت پنج ماه در انزوا می مانند تا هر مرحله، هر جزئیات، هر احتمال را به خاطر بسپارند. که آنها ممکن است خود و گروگان ها را در کارخانه ملی سکه و تمبر اسپانیا به مدت یازده روز حبس کنند. در حالی که توسط نیروهای پلیس محاصره شده بود.


دومینیک پرسل و ونتورث میلر بازیگران اصلی این سریال هستند

سریال فرار از زندان

سریال فرار از زندان

بازیگران: ونتورث میلر، دومینیک پرس و رابین تونی

سال صدور: 2005 تا 2017

خلاصه داستان: مردی بی گناه به جرم قتل برادر معاون رئیس جمهور دستگیر می شود و قرار است در زندانی وحشتناک با امنیت بالا اعدام شود. بنابراین همه چیز به برادر کوچکترش بستگی دارد که با یک نقشه درخشان و هوشمندانه او را نجات دهد. او باید به یک بانک حمله کند و او را دستگیر و زندانی کند. سپس با نزدیک شدن به روزهای آخر نقشه فرار را مرحله به مرحله اجرا می کند تا خود و برادرش از آنجا فرار کنند. او یک خالکوبی بزرگ در سراسر بدن خود دارد که گمان می رود رهبر آنها باشد. خالکوبی که چیدمان ساختمان زندان و سرنخ های لازم برای فرار را پنهان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید