پلی استیشن 5، پرفروش ترین کنسول آوریل 2023 در بریتانیا

با وجود افزایش فروش نینتندو سوییچ به لطف نسخه ویژه زلدا، پلی استیشن 5 همچنان پرفروش‌ترین کنسول بریتانیا در آوریل 2023 بود.

طبق آمار منتشر شده توسط GfK، کنسول نینتندو سوییچ به لطف انتشار نسخه ویژه ای از Old Switch با طراحی Zelda: Tears of the Kingdom، شاهد افزایش فروش در بریتانیا بود. نسبت به اسفند ماه فروش این کنسول 26 درصد رشد داشته و نسبت به آوریل 2022، فروش آن 30 درصد افزایش یافته است.

با وجود این جهش در فروش سوییچ، پلی استیشن 5 همچنان پرفروش‌ترین کنسول بریتانیا در ماه آوریل است. البته نمی توان گفت که هر کدام از این دو کنسول فروش بالایی داشته اند. زیرا علیرغم درصد بالاتر، فروش PS5 نسبت به مارس 35 درصد کاهش یافته است. البته فروش آن نسبت به فروردین سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.

به همین ترتیب، فروش Xbox Series X Xbox Series S در ماه آوریل نسبت به ماه قبل 32% کاهش داشت. اما این رقم 8 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. به طور کلی، تقریباً 111000 کنسول در ماه آوریل در بریتانیا فروخته شد که 20 درصد کمتر از مارس و 20 درصد بیشتر از آوریل 2022 است.

در بخش نرم افزار، ارقام GSD نشان می دهد که 2.2 میلیون بازی کنسول و رایانه شخصی در بریتانیا در ماه آوریل فروخته شده است که شامل تمام فروش های فیزیکی و بیشتر فروش دیجیتال به استثنای فروش دیجیتالی عناوین نینتندو می شود. پرفروش‌ترین بازی این ماه Star Wars Jedi: Survivor بود که 30 درصد بیشتر از نسخه قبلی خود Fallen Order در بریتانیا فروخت.

  خرید استودیو بازی سازی موبایل Savage توسط پلی استیشن

دومین بازی در نمودار ماهانه بریتانیا Dead Island 2 است. اما فروش کلی بازی برای این ماه 8 درصد کمتر از آوریل 2022 بود که بخشی از آن به دلیل موفقیت آوریل گذشته به دلیل بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga بود.

دیدگاهتان را بنویسید