چگونه از آخرین تغییرات برنامه پرواز ما مطلع می شوید؟

گاهی اوقات پیش می آید که زمان پرواز شما تغییر می کند. حتی امکان لغو فیلدها وجود دارد. چنین چیزی اصلا خوشایند نیست و می تواند برنامه های شما را به هم بریزد. ممکن است فکر کنید که تاخیر و لغو پرواز غیرقانونی است و خطوط هوایی آنها اجازه ندارند تغییراتی به این بزرگی ایجاد کنند. البته حق با شماست اما چنین اتفاقی هم می افتد. علاوه بر این، گاهی اوقات رویدادهایی مانند تغییرات جو و آب و هوا زمان پرواز را تغییر می دهند. اما چگونه می توانید از تغییرات برنامه پرواز مطلع شوید؟

رزرو سریع و آسان بلیط هواپیما »

تغییرات در برنامه پرواز؛ زمانی که زمان پرواز تغییر می کند

ممکن است از تغییر برنامه پرواز عصبانی شوید و بگویید شرکت های هواپیمایی حق این کار را ندارند. واقعیت این است که گاهی تغییر برنامه ها اجتناب ناپذیر است. اگر شرکت ها 14 روز قبل از پرواز تغییراتی انجام دهند و مسافران را در جریان آن قرار دهند مشکلی نیست. به عبارت دیگر چنین تغییراتی در شمول قانون بوده و مانعی ندارد.

البته به یاد داشته باشید که شرکت های هواپیمایی فقط می توانند تاریخ و ساعت پروازها را تغییر دهند. هرگونه تغییر در شماره پرواز مسافر ممنوع است. اگر یک شرکت، به دلایل موجه، 14 روز قبل از سفر به شما اطلاع دهد که چیزی نیست. اما اگر او برنامه سفر را تغییر دهد و حداقل در این مدت به شما اطلاع ندهد، ممکن است بتوانید بازپرداخت دریافت کنید. بلیط های هواپیمایی و بابت آن پول خواهید گرفت.

دلایل لغو یا تغییر زمان پرواز

از دور فروش بلیط تا ساعت پروازاحتمالات مختلفی برای وقوع آن وجود دارد. گاهی اوقات بلیط برخی از پروازها خیلی زودتر از زمان پرواز فروخته می شود. در این بین ممکن است هواپیما از سرویس خارج شود یا به دلایل مختلف شرکت های هواپیمایی مجبور به تاخیر در پروازها و تغییر برنامه شوند.

تغییرات آب و هوا در فصول سرد سال نیز عامل مهمی در جابجایی تاریخ و ساعت پروازها می باشد. در هر صورت لازم است قبل از هر مشکلی به مسافران اطلاع داده شود. سوال مهم این است که چگونه تغییرات در برنامه پرواز هواپیما من میفهمم

  پخش زنده هفتگی زومجی برای سریال The Last of Us

راه هایی برای اطلاع از تغییر یا لغو برنامه پرواز

چگونه از آخرین تغییرات برنامه پرواز ما مطلع می شوید؟

برای اینکه برنامه های خود را مختل نکنید، همیشه از تغییرات احتمالی در برنامه پرواز آگاه باشید. راه هایی برای آگاهی از این موضوع وجود دارد. چه راه هایی

  • اطلاع رسانی به شرکت هواپیمایی در مورد لغو یا تاخیر؛
  • چک کردن پروازها قبل از پرواز
  • دانستن پر شدن ظرفیت پرواز؛
  • نظارت بر شرایط آب و هوایی مبدا و مقصد؛
  • ردیابی مسیر برنامه ریزی شده هواپیما؛
  • خروج خدمه از هواپیما.

تغییر ساعت پرواز اتفاق خوشایندی نیست و اگر به موقع از آن مطلع نشوید، تجربه شما را بسیار بدتر می کند. به همین دلیل بهتر است بدانید که چگونه از برنامه پرواز خود مطلع شوید و از تغییرات مطلع شوید.

1. اطلاع رسانی به شرکت هواپیمایی از لغو یا تاخیر

همیشه از پیامک ها یا ایمیل های احتمالی ارسال شده توسط شرکت هواپیمایی در نزدیکی پرواز آگاه باشید. همچنین به یاد داشته باشید که اگر پرواز شما با تأخیر یا لغو نشد، همچنان احتمال تأخیر در فرودگاه وجود دارد. پروازهای ایرانی وجود دارد. متاسفانه اکثر پروازهای ایران ۲ تا ۴ ساعت تاخیر دارند. در واقع دیر پرواز اصلا خوب نیست، اما در ایران اغلب این اتفاق می افتد. اگر برای اولین بار است که با هواپیما سفر می کنید، منتظر این چیزها باشید.

2. پروازها را قبل از پرواز بررسی کنید

گاهی اوقات وضعیت پرواز قبل از پرواز می تواند مسیر شما را هدایت کند. دریافت اطلاعات در مورد شرایط آب و هوایی، فرودگاه مقصد و مبدا تا ببینیم پرواز قبلی انجام شده یا نه. اگر پرواز قبل از شما کنسل یا تاخیر داشته باشد، احتمال زیادی وجود دارد که پرواز بعد از شما نیز به همین سرنوشت دچار شود.

  با چند ترفند بی نظیر سرعت اینترنت خود را افزایش دهید

3. آگاهی از تکمیل ظرفیت پرواز

نگاهی به تعداد صندلی های فروخته شده توسط ایرلاین نیز می تواند اطلاعات خوبی را ارائه دهد وضعیت پرواز برای شما هیچ شرکتی دوست ندارد با صندلی های خالی پرواز کند. بنابراین اگر بتوانید به طریقی بفهمید پروازتان چند صندلی خالی دارد، تخمینی از تاخیر یا لغو شدن سفرتان دریافت خواهید کرد.

4. پایش شرایط هواشناسی در مبدا و مقصد

زمان مقصد را بررسی کنید و به زمان مبدا نگاه کنید. در صورت مناسب نبودن شرایط، امکان تغییر زمان سفر افزایش می یابد. همیشه در فصولی مانند پاییز و زمستان که بارندگی ها نزدیک به تاریخ سفر شدیدتر است به این موضوع توجه کنید. آب و هوای نامساعد شوخی نیست و بهتر است هر گونه تغییر برنامه یا حتی لغو در این شرایط را با آغوش باز انجام دهید.

5. مسیر پرواز مورد نظر را دنبال کنید

گاهی هواپیمایی که قرار است پرواز کنید در مسیر قبلی به موقع نمی رسد. اگر برنامه های هواپیمایی با نصب آن، می‌توانید سفر پرواز خود را ردیابی و ردیابی کنید.

با نظارت بر مسیر هواپیمای مورد نظر خود می توانید تغییرات پرواز را ارزیابی کنید. در صورتی که پرواز قبلی پرواز مورد نظر شما با تاخیر مواجه شده باشد، دستورالعمل تغییر ساعت پرواز خود را دریافت خواهید کرد.

6. خروج خدمه از هواپیما

اگر در سالن فرودگاه نشسته اید و مهمانداران زیادی را می بینید که با چمدان در دست در حال راه رفتن هستند، احتمالاً باید به فکر کنسل کردن پرواز خود باشید. اما تردد آنها نشان می داد که اوضاع خوب نیست و پرواز لغو شده است. همه به خانه برمی گردند. برای آگاهی از برنامه سفر مراقب چنین علائمی باشید.

رعایت حقوق مسافر در صورت تاخیر و تغییر پرواز

چگونه از آخرین تغییرات برنامه پرواز ما مطلع می شوید؟

مسافران حق مطالبه خسارت ناشی از تاخیر و تغییرات پرواز را ندارند. قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد. شرکت های بیمه ممکن است بتوانند هر گونه خسارت در این زمینه را به شما جبران کنند. اگر سفر ظریفی در پیش دارید، بهتر است این موضوع را در نظر بگیرید و کمی بپرسید و ببینید کدام شرکت های هواپیمایی معتبرتر هستند.

  شایعه: Horizon Forbidden West در میان بازی های پلی استیشن پلاس برای فوریه 2023

این را با خرید اینترنتی بلیط هواپیما بین المللی و داخلی از خطوط هوایی معروف و موفق باشید که از پیشرفت دقیق برنامه های سفر خود اطمینان داشته باشید. از آنجایی که ممکن است برنامه پروازها به هم ریخته و متحمل خسارات مالی و معنوی شوید، با خرید بلیط هواپیما از شرکت های معتبر ریسک این ضررها را کاهش دهید. شرکت های معروف را با تعداد پروازها و مسافرانشان بشناسید. اگر ایرلاینی شناخته شده باشد و در طول هفته تعداد پروازهای زیادی را انجام دهد، احتمالاً عملکرد قابل قبولی و پروازهای بدون تاخیر داشته باشد.

البته در بسیاری از موارد شرکت های هواپیمایی سعی می کنند فرصتی را برای مسافران ناراضی ایجاد کنند تا برای خود بلیط دیگری تهیه کنند. امکان برگشت بلیط و دریافت قیمت آن نیز وجود دارد. اگرچه چنین مکانیزم هایی وجود دارد، اما همانطور که گفته شد، قانون مشخص و مشخصی در خصوص تغییر ساعت پرواز، تاخیر و لغو پرواز وجود ندارد.

سرانجام

تغییر در برنامه پروازها به خصوص پروازهای تاخیری برای هیچ مسافری خوشایند نیست. برنامه های سفر با وجود چنین چیزی به اشتباه می افتند و نیاز به تنظیم مجدد امور و برنامه ریزی جدید وجود دارد. با استفاده از روش های مشخص شده وضعیت پروازی که در مقابل خود دارید را بررسی کنید. با رزرو آنلاین بلیط هواپیما می توانید از همان ابتدا برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

بخش های بعدی کار دیگر در دست شما نیست. این بدان معناست که نمی‌توانید برنامه‌های پرواز را کنترل کنید، اما همیشه مراقب باشید و ببینید آیا خطوط هوایی در روزهای نزدیک به سفرتان به شما اطلاع داده‌اند یا خیر. این پیام می تواند به صورت پیامک به شماره تلفن همراه شما باشد یا از طریق ایمیل برای شما ارسال شود.

دیدگاهتان را بنویسید