هفته آینده منتظر این گزینه معاملاتی سهام باشید

بورس هفته سوم اردیبهشت را با اصلاحی شدید و بی سابقه پشت سر گذاشت. کاهش 9.4 درصدی شاخص کل در هفته گذشته، این نگرانی را در بین سرمایه گذاران بازار ایجاد کرده است که این کاهش می تواند آغاز مسیری نزولی باشد، مانند مسیری که بازار در سال 1999 طی کرد. اما این ادعا چقدر با واقعیت بازار مطابقت دارد؟

هفته پر فراز و نشیب بورس به پایان رسید و شاخص کل بورس با افت 9.4 درصدی به سطح 2 میلیون و 277 هزار واحد رسید. در همین حال، شاخص هم وزن با سرعت بیشتری به سمت نزول حرکت کرد و با افت 10.7 درصدی به سطح 764 هزار واحد بازگشت.

میزان اصلاح در برخی از سهام نیز در هفته سوم اردیبهشت به 25 تا 30 درصد رسید. این روند نزولی به نگرانی از تکرار اتفاقات سال 99 دامن زده است.برخی معتقدند کاهش شاخص سهام در هفته گذشته را نمی توان اصلاحی تلقی کرد اما افت 5.15 درصدی شاخص کل تنها در یک روز نمونه بارز ریزش است. در بازار سهام

معامله گران در هفته آتی باید این گزینه را در نظر بگیرند که اگرچه بازار همچنان در فاز محتاطانه است و طرف عرضه نسبتاً قوی عمل خواهد کرد، اما همچنان بسیاری از سهام در هفته گذشته به خوبی اصلاح شده و برای ورود جذاب شده اند.

به این ترتیب پس از اصلاح سنگین این هفته، از روز شنبه می توان به دنبال سهامی بود که سود خوبی در تالار امسال داشته باشند و در روزهای معاملاتی آتی با رشد مناسبی روبرو شوند و از هیجان دور باشند.

  احتمال انتشار بسته الحاقی پولی Separate Ways بازی Resident Evil 4 Remake در اواخر سال ۲۰۲۳.

منبع: شهرخبر

دیدگاهتان را بنویسید