Sommerville Developer: Xbox Game Pass Hits Game Sales

یکی از توسعه دهندگان بازی Sommerville در مورد اینکه چگونه سرویس Xbox Game Pass به فروش بازی لطمه می زند صحبت می کند.

دینو پتییکی از بنیانگذاران Playdead Studio و Jumpship Studio می گوید که سرویس Xbox Game Pass به فروش Sommerville لطمه زده است. او در مصاحبه ای گفت که ابتدا این بازی را روی پلتفرم گوگل استیدیا پیشنهاد داد، اما در نهایت با مایکروسافت برای انتشار Sommerville در Game Pass به توافق رسید.

او در مصاحبه‌ای توضیح داد که چرا این معامله خوب بود، اما در عین حال فکر می‌کرد که ممکن است به فروش بازی لطمه بزند: «فکر می‌کنم این به فروش نیز آسیب می‌زند. زیرا بسیاری از افراد فقط وارد آن می شوند و بدون سرمایه گذاری یا پرداخت پول آن را تجربه می کنند. [چه می‌شود] اگر ده دقیقه اول را دوست ندارند؟ تمام شد، علاوه بر این، اگر ده دقیقه اول را جالب نسازید، شاید این هم یک مشکل باشد.”

پتی افزود: “من فکر می کنم همینطور است.” [گیم پس] این خوب است. مورد علاقه من نیست. من به مدل قدیمی پریمیوم (فروش بازی) علاقه مند هستم. جایی که من چند فیلم (تریلر) و من 30 دلار شما را می گیرم. پس شما باید [بازی را] برای تحویل بعداً من نباید از شما پول بگیرم.”

این مصاحبه با سایر صحبت‌ها در مورد احتمال لطمه زدن به فروش برخی بازی‌ها توسط Game Pass مطابقت دارد. البته این موضوع مانع از همکاری برخی دیگر از توسعه دهندگان با مایکروسافت نشده است. مایک رزبنیانگذار No More Robots به GameSpot گفت که آنها آثاری دارند که وقتی در Game Pass بودند یا نزدیک به ترک آن بودند، فروش بهتری داشتند. اما در عین حال مواردی را دیده است که هیچ تغییری در فروش بازی ها قبل یا بعد از روی سرویس وجود نداشته است.

  اعلام تاریخ انتشار The Dark Pictures: Switchback VR برای PSVR2

رز می گوید بزرگترین مشکل Xbox Game Pass از نظر فروش این است که تخمین زدن چقدر یک بازی ایکس باکس اگر روی Game Pass منتشر نمی شد، سخت است.

دیدگاهتان را بنویسید