امکان عرضه نسخه 8 گیگابایتی کارت گرافیک RTX 4060 Ti در این ماه وجود دارد

طبق ادعای MEGAsizeGPU که اخیرا به یکی از منابع معتبر تبدیل شده است، انویدیا در حال بررسی مدل های جدیدی برای کارت گرافیک RTX 4060 است که در زمان بندی مشخصی عرضه می شود.

طبق گزارش MEGAsizeGPU، از منابع غیررسمی سخت افزاری، انویدیا نه دو، بلکه سه مدل کارت گرافیک سری RTX 4060 را برای عرضه در نظر گرفته است، ظاهراً بر اساس بازخورد منفی جامعه کاربران مبنی بر کارت گرافیک RTX 4060 Ti. این فقط در نسخه 8 گیگابایتی بود، چنین تصمیمی گرفته شده است. اکنون به نظر می رسد که این پیکربندی حافظه برای غیر مدل است کارت گرافیک RTX 4060 Ti نیز در نظر گرفته شده است.

از طرفی کارت گرافیک RTX 4060 Ti با 16 گیگابایت حافظه نیز عرضه خواهد شد. اما این نقشه مدتی پس از انتشار اول در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. بر اساس این افشاگری، این سه مدل در ماه جاری معرفی خواهند شد، اما دو مدل از آنها در ماه جولای به بازار عرضه خواهند شد. بنابراین، گیمرها می توانند انتظار دسترسی به RTX 4060 Ti 8GB را در این ماه داشته باشند، اما برای خرید نسخه های 16 گیگابایتی و Fair Ti این کارت باید تا ماه جولای صبر کنید.

اخبار GeForce RTX 4060 Ti 8GB

البته برنامه ریزی برای عرضه نسخه 16 گیگابایتی کارت گرافیک RTX 4060 Ti تصمیمی غیرمنتظره از سوی انویدیا بود که بیشتر به دلیل محدودیت رابط گذرگاه حافظه 128 بیتی این کارت بود. البته افزایش ظرفیت حافظه VRAM به بهبود پهنای باند حافظه این کارت کمکی نمی کند، اما گیمرها می توانند در حین استفاده از این پردازنده گرافیکی، انتظار فریم بافرهای بیشتری را برای ذخیره بافت های با وضوح بالا یا حتی مدل های مبتنی بر هوش مصنوعی بزرگتر داشته باشند.

  تمامی مدل های گلکسی اس 22 از گوریلا گلس Victos Plus استفاده خواهند کرد

انویدیا احتمالاً هر سه کارت گرافیک جدید خود را در جریان سخنرانی Computex معرفی خواهد کرد. اما هنوز تاریخ معرفی خاصی در اسناد اطلاعاتی انویدیا مشخص نشده است. بنابراین باید این خبر را فعلا غیر رسمی دانست.

دیدگاهتان را بنویسید