نینتندو قصد ندارد قیمت نینتندو سوییچ را کاهش دهد

نینتندو تایید کرده است که قصد ندارد قیمت کنسول نینتندو سوییچ را در آینده کاهش دهد.

بیش از 6 سال از ورود کنسول نینتندو سوییچ به بازار بازی های ویدیویی می گذرد و نینتندو قصد جایگزینی برای آن را در آینده نزدیک ندارد. به لطف استقبال گسترده گیمرها از این کنسول، نینتندو تاکنون قیمت خود را حفظ کرده و در سال های اخیر شاهد کاهش قیمت آن نبوده ایم. اگرچه نینتندو قبلاً مدل ارزان‌تر Lite و مدل گران‌تر OLED Switch را منتشر کرده است، تعداد کمی از آنها انتظار دارند کنسولی با همان قیمت ثابت اولیه همچنان در چند سال آینده به فروش برسد.

طبق اعلامیه جدید نینتندو، به نظر می رسد این روند ثبات قیمت در آینده نیز ادامه خواهد داشت. این ناشر و توسعه‌دهنده ژاپنی در سال مالی گذشته که در مارس 2023 به پایان رسید، شاهد افت قابل توجهی در فروش نینتندو سوییچ بود و برای سال مالی جاری، کاهش فروش این پلتفرم را به 15 میلیون دستگاه پیش‌بینی کرد. حالا گیمرها می خواهند بدانند آیا این شرکت حاضر است قیمت خود را برای افزایش فروش کنسول و تشویق خریداران بیشتر کاهش دهد؟

در همین راستا، Shuntaro Furukawa، رئیس نینتندو، در جلسه پرسش و پاسخ اخیر این شرکت با سرمایه گذاران گفت که هزینه کلی ساخت نینتندو سوییچ همچنان بالا است و به همین دلیل، نینتندو در حال حاضر هیچ برنامه ای برای کاهش یا افزایش قیمت در سوییچ ندارد. .

سوپر ماریو

فوروکاوا در این باره توضیح داد: «از لحاظ سخت افزاری این کنسول، هزینه برخی مواد کاهش یافته است، اما هزینه های کلی تولید همچنان بالاست. علاوه بر این، باید تاثیر عواملی مانند تورم و نرخ ارز را بر کسب و کار خود در نظر بگیریم. میزان تولید در سال مالی قبل منتهی به 31 مارس 2023 به شدت تحت تأثیر قرار گرفت. بنابراین ما باید مطمئن شویم که قطعات ما به اندازه کافی از قبل خریداری شده اند تا از تولید پایدار اطمینان حاصل کنیم.

  امکان انتشار نسخه جدید Sonic Origins با محتوای بیشتر

حتی اگر قیمت مواد اولیه کاهش یابد، بازتاب آن در هزینه های تولید زمان می برد. در حال حاضر هیچ برنامه ای برای کاهش قیمت سخت افزار سوییچ در سال مالی جاری وجود ندارد. از سوی دیگر برنامه ای برای افزایش قیمت نخواهیم داشت و با توجه به اینکه ین عملکرد ضعیفی دارد و هزینه های تولید بالاست، باید وضعیت را به دقت رصد کنیم.

لازم به ذکر است که پس از گذشت 6 سال از عمر هر کنسولی و صرف نظر از محبوبیت آن، کاهش فروش یک مشکل طبیعی خواهد بود. Nintendo Switch عملکرد چشمگیری داشت و بیش از 125 میلیون دستگاه در سراسر جهان فروخت. گزارش های مکرر اخیر ادعا می کنند که نینتندو پیشرفت چشمگیری در تولید جایگزین سوییچ داشته است، اما در بهترین حالت نباید انتظار عرضه کنسول را زودتر از بهار 2024 داشته باشیم.

نظر شما در مورد این خبر چیست؟ آن را با تیم زومجی و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید