بررسی Black holes and Dragons of Honor Among Thieves سورپرایز بزرگ؟

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves یکی از بهترین اقتباس‌های بازی‌های ویدیویی را در نور ارائه می‌کند.

این روزها بازار ساخت فیلم و سریال بر اساس بازی های ویدیویی بسیار داغ است و در این مدت آثار موفقی بر اساس آنها ساخته و منتشر شده است. اخیرا شاهد آتش بازی انیمیشن ماریو در گیشه بودیم که پیش از این تبدیل به پرفروش ترین اقتباس سینمایی از یک بازی ویدئویی در تاریخ سینما شده است اما در این بین فیلم دیگری اقتباس شده از بازی های ویدئویی تولید شد که در ابتدا با یک نگاه به نظر می رسد که سازندگان امید زیادی به آن ندارند و بنابراین تصمیم گرفتند آن را زیر سایه انیمیشن ماریو رها کنند تا کمتر دیده شود.

فیلم Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves اقتباسی از سری بازی های Dungeons and Dragons است که در ابتدا یک بازی رومیزی بود که بعداً به عنوان یک بازی ویدیویی تولید و منتشر شد. از اکران فیلم ها می شد پیش بینی کرد که باید منتظر یک فیلم خنده دار بود، اما در همه مواردی که از این گونه اقتباس ها صحبت می کنیم، باید توقعاتمان را متعادل کنیم.

مشکل کریس پاین در Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves

فیلم Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves داستانی سرراست و سرراست دارد و پس از ارائه یک مرور مختصر و کلی از آنچه در 120 دقیقه آینده خواهیم دید، شروع یک داستان را تقریبا بدون افت می بینیم. اصلی‌ترین چیزی که فیلم از ابتدا نشان می‌دهد این است که جاناتان گلدشتاین و جان فرانسیس دالی، کارگردانان و نویسندگان فیلم به خوبی می‌دانند که در فیلم به دنبال چه هستند و می‌خواهند چه مسیری را طی کنند.

سازندگان فیلم به خوبی می دانند که در فیلم به دنبال چه هستند و این به نقطه قوت فیلم تبدیل شده است.

فیلم معمولاً نمی‌خواهد داستانی بسیار تأثیرگذار ارائه کند و در عوض، مانند فیلم‌های سونیک، سعی می‌کند فیلمی سرگرم‌کننده و اکشن با صحنه‌های کمدی ارائه دهد. اما برخلاف فیلم‌های سونیک و بسیاری از بازی‌های ویدیویی اقتباسی، Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves تا حد زیادی حس یک بازی ویدیویی را منتقل می‌کند. به طور کلی بازنمایی تجربه یک بازی در فیلم و سریال بسیار سخت است.

  برای اولین بار در جهان لقاح مصنوعی با کمک ربات منجر به تولد دو نوزاد دختر شد.

بنابراین، سازندگان فیلم صرفاً با ارجاع به آثار مختلف سعی می‌کنند بیننده را به این باور برسانند که این فیلم یا سریال در واقع اقتباسی از یک بازی ویدیویی است که حتی گاهی کل فیلم را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما در اینجا ما در واقع روندی را می بینیم که در آن کاملاً می توانیم احساس کنیم که واقعاً روند فیلمی را که تا حد امکان شبیه یک بازی ویدیویی است دنبال می کنیم. این باعث می شود که فیلم اگرچه خیلی متفاوت نباشد، اما می تواند با تغییرات کوچک تجربه جالبی را رقم بزند.

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves با بازی سوفیا لیلیس یکی از موردانتظارترین فیلم های سال 2023 است.

اگرچه فیلم زمان نسبتاً زیادی را صرف ارائه پس‌زمینه و داستان کلی می‌کند، اما این زمان به درستی توزیع می‌شود تا بیننده در عین حال که در طول داستان سردرگم نمی‌شود، بتواند تعامل بیشتری با شخصیت‌ها داشته باشد و هر زمان که لازم باشد، بیایید یک فلش بک به فیلم را ببینیم. گذشته اما نکته قابل توجه روش درست استفاده از صحنه های کمدی در کنار اکشن است. صحنه های کمدی و شوخی جزء لاینفک اتفاقات فیلم هستند و این مشکل تقریباً در هیچ جای فیلم متوقف نخواهد شد.

اما برخلاف انتظار، در طول فیلم احساس زائد نمی کنیم و هر زمان که نیاز باشد، آن صحنه شوخی یا کمدی قطع می شود یا حتی شاهد صحنه ای جدی و احساسی هستیم. جوک ها اکثراً خوب و با کیفیت هستند و این جوک ها در واقع بر اساس ظرفیت هر شخصیت طراحی و ارائه می شوند. حتی می توان گفت انتخاب بازیگران تاثیر زیادی در نحوه ساخت و اجرای این جوک ها و صحنه ها داشته است و به عنوان مثال نویسندگان مشخصا در ابتدا کریس پاین را انتخاب کرده و به نوشتن دیالوگ ها و جوک های این فیلم پرداخته اند. شخصیت .

  نمایش پس‌زمینه داستان و سلاح‌های دویندر در تریلر گیم‌پلی Redfall

تمام شوخی های فیلم خنده دار هستند و به خصوص در صحنه قبرستان سربازان میدان جنگ یکی از خلاقانه ترین و جذاب ترین قسمت های فیلم را می بینیم که می توان گفت بهترین قسمت کمدی یک فیلم است. اما غیر از این، صحنه های اکشن فیلم با وجود نداشتن عمق زیاد، در خدمت سرگرم کننده شدن فیلم هستند. در کل نباید از چنین فیلمی انتظار اکشن جان ویک داشته باشیم، اما سازندگان توانسته اند صحنه های اکشن قابل قبولی را ارائه دهند و شخصیت های متفاوتی را با توانایی ها و قدرت های متفاوت معرفی کنند.

تلاش کریس پاین برای بازیابی یک مصنوع از دست رفته در Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves

فیلم Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves البته حاوی اشاراتی به دنیای بازی است مانند اژدهای غول پیکر در وسط فیلم که از آن نهایت استفاده را می کند و همچنین شاهد شگفتی های جالبی در طول داستان هستیم که هر دو برای کمدی فیلم کمک کنید و می توان آن را یک استراحت سرگرم کننده نامید. اما نکته دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که اعضای گروه فیلمبرداری به گونه ای هستند که هیچ وقت احساس نمی کنیم که شخصیت X یا Y اضافی است یا می توان آن را با شخصیت دیگری جایگزین کرد.

جلوه های ویژه فیلم در برخی صحنه ها می تواند برای بیننده آزاردهنده باشد

اگرچه هر شخصیت بسته به توانایی و قدرتی که دارد در این گروه حضور دارد، اما در طول داستان از آنها به درستی و مناسب استفاده شده است. علاوه بر بازی درخشان کریس پاین، سایر بازیگران نیز عملکرد درخشانی دارند و در واقع هر بازیگری متناسب با شخصیتی که بازی می کند انتخاب می شود. اگرچه در طول فیلم ممکن است احساس کنیم که برخی از شخصیت‌ها مانند سوفیا لیلیس ممکن است به تدریج به شخصیت محوری‌تری تبدیل شوند و عملاً بقیه شخصیت‌ها را تحت الشعاع قرار دهند، اما فیلم در صورت نیاز، شخصیتی را که فکر می‌کنیم بی‌ارزش است، رستگار می‌کند.

  بررسی گوگل پیکسل 7 پرو؛ پرواز بر فراز اندروید خالص

البته یک نکته منفی مهم در فیلم اینجا قابل مشاهده است و آن شخصیت یا شخصیت های منفی فیلم است. اگرچه حضور هیو گرانت در فیلم دوست داشتنی است، اما انگیزه های شخصیت او تا حدودی ناامید کننده و سطحی است و تنها بازی خوب گرانت ما را از از دست دادن کامل امید باز می دارد. البته شخصیت سرکرده فرقه شیطان آنطور که ما انتظار داشتیم از آب در نیامد، بنابراین شخصیت های منفی فیلم جزئی از نکات منفی فیلم می شوند.

قهرمانان داستان فرار از دست اژدها در فیلم سیاه چال ها و اژدها: افتخار در میان دزدها

از دیگر نکات منفی فیلم می توان به جلوه های ویژه آن اشاره کرد. جلوه های ویژه فیلم به طور کلی قابل قبول به نظر می رسد اما در بخشی از فیلم به راحتی می توان کیفیت پایین آن را دید که بیشتر یادآور فیلم های دو دهه اخیر است. متاسفانه امروزه شاهد جلوه های ویژه بی کیفیت زیادی هستیم و در کل کیفیت این فیلم بد نیست اما صحنه های آزاردهنده ای وجود دارد که بیننده را به راحتی تشخیص می دهد.

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves مسیر فیلمی مانند Sonic را دنبال می کند، اما در مقیاسی بسیار بهتر، و یک اقتباس از بازی ویدیویی جذاب، با بازیگران شایسته، داستانی قابل قبول، جوک ها و کمدی های با کیفیت و … را ارائه می دهد. یک فیلم کاملاً سرگرم کننده، به راحتی می تواند عنوان یکی از بزرگترین شگفتی های سال 2023 را به خود اختصاص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید