فروش Xbox Series X در بریتانیا سریعتر از سوییچ از 2 میلیون دستگاه فراتر رفت

کنسول های Xbox Series X و Xbox Series S 2 میلیون دستگاه در بریتانیا سریعتر از Nintendo Switch فروختند.

شرکت تجزیه و تحلیل و ارزیابی GfK آماری از فروش 128 هفته ای کنسول های جدید مایکروسافت در بریتانیا منتشر کرده است که بر اساس آن فروش Xbox Series X و Series S از Nintendo Switch سریعتر بوده است. در واقع، فروش سوئیچ در 140 هفته در 128 هفته تحت تأثیر کنسول های سری X و سری S قرار گرفت. با این حال، کنسول‌های نسل نهم مایکروسافت هنوز با سریع‌ترین فروش کنسول بازی در بریتانیا فاصله زیادی دارند.

در واقع هفت کنسول باقی مانده آمار بهتری نسبت به سری X و سری S داشتند. یکی از این کنسول ها ایکس باکس 360 است که در 110 هفته 2 میلیون واحد فروخت. ایکس باکس وان نیز با 104 هفته از این نظر بهتر عمل کرد.

بعدی PS5 مایکروسافت است که 98 هفته طول کشید تا به فروش 2 میلیون کنسول در بریتانیا برسد. نکته جالبی که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که کنسول نسل نهم سونی در این آمار از مدل های نسل قبلی خود عقب مانده است. PS4 و PS2 به ترتیب در 75 و 60 هفته به این ارقام رسید. Nintendo Wii هنوز هم سریع‌ترین کنسول فروش در بریتانیا است و تنها در 57 هفته به این رکورد دست یافته است.

کنسول های سری X و سری S

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) به تازگی اعلام کرده است که از ادغام پیشنهادی Activision Blizzard با مایکروسافت جلوگیری می کند. زیرا مایکروسافت نتوانست مشکلات مربوط به بازار بازی های ابری را حل کند. این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد: «تصمیم نهایی برای مسدود کردن این معامله پس از آن صورت می گیرد که راه حل پیشنهادی مایکروسافت نتوانست به طور موثر نگرانی های بخش بازی های ابری را که در تحقیقات اولیه CMA در ماه فوریه نیز برجسته شده بود، برطرف کند.

  شایعه: اما استون پیشنهاد بازی در فیلم Fantastic Four را رد کرده است.

البته رگولاتور چینی به نام اداره دولتی مقررات بازار چین (SAMR) نیز سهم خود را دارد، اما بعید است که مایکروسافت نگران آن باشد. این نهاد که در هفته های آینده نظر خود را اعلام خواهد کرد، انتظار می رود در این زمینه نظر مثبت داشته باشد. این احتمال زمانی قوی تر می شود که بدانیم Tencent به عنوان یک غول چینی در صنعت بازی با خرید Activision Blizzard از مایکروسافت موافقت کرده است.

در نهایت، نظرات خود را در مورد آن با زومجی و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید