کمیسیون اروپا خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت را تایید کرد

کمیسیون اروپا پس از بررسی های طولانی خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت را تایید کرد.

امروز کمیسیون نظارت اروپا رسماً ادغام اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت را تایید کرد. این تصمیم توسط کمیسیون پس از بررسی داخلی در مورد پیامدهای تلاش مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد و تأثیر آن بر مشتریان اروپایی صادر شد. به طور خلاصه، این حکم بیان می‌کند که تایید ادغام به دلیل تعهد مایکروسافت به ارتقای پلتفرم‌های بازی ابری است. به نظر می رسد کمیسیون اروپا به این قرارداد چراغ سبز نشان داده است زیرا مایکروسافت تعهداتی را برای رفع نگرانی ها در مورد تأثیر خرید اکتیویژن بلیزارد بر رقابت و انحصار در بازی های ابری انجام داده است.

کمیسیون اتحادیه اروپا همچنین گفت که بر اساس تحقیقات، مایکروسافت هیچ انگیزه ای برای محدود کردن Callof Duty و سایر بازی های Activision نخواهد داشت. به عبارت دیگر، کمیسیون اروپا به این نتیجه رسید که انحصاری بودن سری کالاف دیوتی و محدودیت آن در پلی استیشن در آینده نمی تواند برای مایکروسافت سودآور باشد.

این یک گام بسیار مثبت در جهت تکمیل قرارداد خرید Activision Blizzard برای مایکروسافت است. ماه گذشته، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) سرانجام با این خرید مخالفت کرد و دلیل آن را تأثیر این معامله بر رقابت آزاد در فضای بازی های ابری و آسیب آن به بازیکنان بریتانیا عنوان کرد.

علاوه بر کمیسیون اروپا، کشورهای مختلفی از جمله آفریقای جنوبی، برزیل، شیلی، عربستان سعودی و اوکراین به توافق بین اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت رأی مثبت دادند. با این حال، هنوز این امکان وجود دارد که چالش مایکروسافت فراتر از بازار بریتانیا باشد. زیرا FTC ایالات متحده همچنان در حال بررسی دامنه و تأثیر این معامله است و انتظار می رود در هفته های آینده تصمیم نهایی خود را اعلام کند.

  Core i9-13900KS معرفی شد; اولین پردازنده دسکتاپ 6 گیگاهرتزی دنیا

شما می توانید نظرات خود را در مورد این خبر با تیم زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید