3 سهم تاثیرگذار در رشد شاخص کل بورس برای دومین روز متوالی

شاخص کل وزن برابر تبادل همچنین با 3 هزار و 837 واحد افزایش به 752 هزار و 441 واحد رسید.

شاخص عمومی OTC همچنین با افزایش 209 واحدی به 28 هزار و 690 واحد رسید. شاخص وزن برابر OTC همچنین روند صعودی داشت و با رشد 1.54 واحدی به سطح 136 هزار و 203 واحد رسید.

نمادهای موثر بر شاخص بورس

امروز وامید، میدکو و شتران بزرگ‌ترین نمادهای سبزپوش بودند که بیشترین تأثیر را بر رشد شاخص کل داشتند. تبادل آنها دارند. از سوی دیگر، اوپال و خساپا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل داشتند.

در ارز نیز نمادهای شگویا، الخ و بی پاس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص و نمادهای دماوند، سرچشمه و خدیزل بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. OTC آنها دارند.

در میان نمادهای پرمعامله امروز بورس، ثابت ساز بیشترین معامله را داشت و پس از آن خساپا و شتران قرار گرفتند. روز، فرود و کرمان بیشترین معاملات را در فرابورس داشتند.

ارزش معاملات بازار

ارزش کل معاملات امروز بازار سهام به 129 هزار و 339 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار دوم 105 هزار و 22 میلیارد تومان بود که 81 درصد از کل ارزش معاملات بازار در آن روز را شامل می شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 18 درصدی نسبت به روز معاملاتی قبل به 14.3 هزار میلیارد تومان رسید.

تقاضا و عرضه در بازار

در معاملات روز دوشنبه 121 نماد با صف خرید و 88 نماد با صف فروش مواجه شدند. ارزش کل صف های خرید با 76 درصد کاهش نسبت به روز گذشته به 680 میلیارد تومان و ارزش کل صف های فروش با افزایش 7 درصدی به 424 میلیارد تومان رسید.

  آموزش ساخت کاور برای پست گذاشتن در اینستاگرام + معرفی 3 اپلیکیشن طراحی جلد

منبع: اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید