سامسونگ همچنین هوش مصنوعی مشابه ChatGPT را تولید می کند


در یک همکاری استراتژیک با Naver، سامسونگ قصد دارد با توسعه یک پلتفرم هوش مصنوعی پیشرفته که منحصراً برای استفاده داخلی طراحی شده است، محیط سازمانی خود را دوباره اختراع کند. این اقدام در پاسخ به یک حادثه اخیر است که منجر به نشت اطلاعات حساس شرکت از طریق استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی شخص ثالث شد. بعد از این حادثه سامسونگ استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی شخص ثالث مانند ChatGPT و Google Bard را ممنوع کرد.

استراتژی هوش مصنوعی جدید سامسونگ فناوری پیشرفته را با حریم خصوصی ترکیب می کند

سامسونگ با توجه به تجربه خود در مورد خطرات احتمالی مرتبط با پلتفرم های هوش مصنوعی خارجی، اقدامات پیشگیرانه ای را برای محافظت از داده ها و مالکیت معنوی خود انجام می دهد. دستیار هوش مصنوعی داخلی آینده این شرکت که با همکاری ناور ساخته خواهد شد، پاسخگوی خواسته ها و چالش های کارمندان در بخش های مختلف خواهد بود.

برخلاف مدل قبلی خود، این پلتفرم هوش مصنوعی روی سرورهای امن سامسونگ باقی خواهد ماند و اطمینان حاصل می کند که اطلاعات نیمه هادی حساس و کد خصوصی محرمانه باقی می مانند و از دسترسی غیرمجاز محافظت می شود. با به اشتراک گذاری انتخابی برخی از داده های نیمه هادی با Naver، سامسونگ می تواند از قدرت هوش مصنوعی جدید بدون به خطر انداختن امنیت یا خطر نشت تصادفی داده ها در ابر عمومی استفاده کند.

سامسونگ

یکی از مزایای قابل توجه این همکاری، درک بهتر پلتفرم هوش مصنوعی توسط زبان کره ای است. سامسونگ قصد دارد با طراحی یک ربات چت هوش مصنوعی که در درک و پاسخگویی به زبان کره ای دقیق تر باشد، تجربه کاربری یکپارچه و بصری را برای کارمندان خود فراهم کند.

  تریلر انتشار Overwatch 2 را پخش کنید

این پلتفرم هوش مصنوعی که در اصل برای استفاده توسط کارمندان راه حل های دستگاه طراحی شده بود، تحت آزمایش های میدانی دقیق قرار می گیرد تا از عملکرد و سازگاری بهینه اطمینان حاصل شود. پس از آزمایش‌های موفقیت‌آمیز، این ابزار ممکن است به تدریج در دسترس کارمندان سایر بخش‌های سامسونگ، از جمله Device eXperience، که مسئول توسعه گوشی‌های هوشمند، لوازم خانگی و سایر محصولات است، قرار گیرد.

همکاری بین سامسونگ و ناور نشان دهنده تعهد این شرکت به توانمندسازی کارکنان و بهبودهای عملیاتی از طریق فناوری پیشرفته هوش مصنوعی است. این شرکت با توسعه یک دستیار داخلی انحصاری با هوش مصنوعی، امور داخلی کارکنان خود را ساده کرده است و به آنها اجازه می دهد تا به سطوح جدیدی از بهره وری، کارایی و همکاری برسند و در عین حال بالاترین سطح امنیت و حریم خصوصی داده ها را حفظ کنند.

شایان ذکر است که مایکروسافت همچنین قصد دارد مشکل نشت داده را برطرف کند و همچنین در حال توسعه نسخه پریمیوم ChatGPT است که بر روی سرورهای اختصاصی اجرا می شود و برای مشاغل مناسب است.


دیدگاهتان را بنویسید