10 شخصیت انیمه بر اساس یک شخص واقعی!

داستان نویسان فعال در بسیاری از زمینه ها برای خلق آثار خود از زندگی واقعی الهام می گیرند و انیمه نیز از این قاعده مستثنی نیست. داستان های انیمه در خلاء ساخته نمی شوند. در واقع، اکثر سازندگان آثار انیمه قبل از اضافه کردن عناصر دیگر به روند داستان خود، حداقل موضوع و ایده اصلی اثر را از جامعه و محیط اطراف خود می گیرند.

این مشکل باعث می شود که طرفداران دنیای انیمه مدام در تلاش برای یافتن منشاء خلقت هر شخصیت باشند. حس آشنایی و خویشاوندی که با یک شخصیت انیمه پیدا می کنیم ریشه در همین واقعیت دارد. البته همیشه اینطور نیست، اما موارد زیادی وجود دارد که این منبع الهام خود را به خوبی نشان می دهد.

گاهی اوقات کاملاً واضح است که این شخصیت بسیار شبیه یک رزمی کار یا بازیگر افسانه ای است یا حتی رفتار یک شخصیت تاریخی را به خود می گیرد. در پایان لازم به ذکر است که بسیاری از بازیگران، ورزشکاران و حتی شخصیت های تاریخی به عنوان الهام بخش خلق شخصیت های انیمه معرفی شده اند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. با ما بمان.


راکی لی از انیمه ناروتو و بروس لی الهام بخش خلق این شخصیت بودند

1- راک لی

راک لی

انیمه: ناروتو

بروس لی نام مشهوری در دنیای سینما و هنرهای رزمی است. بدون شک او قهرمان دوران کودکی بسیاری از بزرگترهای امروزی بود که با محبت به نظاره گر حرکات رزمی و نمایشی او بودند. به همین دلیل است که بسیاری از طرفداران انیمه متوجه شباهت های شخصیت راک لی در انیمه ناروتو و این بازیگر و رزمی کار افسانه ای شده اند.

از مدل مو و لباس گرفته تا زبان بدن و همچنین شیفتگی او به تایجوتسو و تسلط بر هنرهای رزمی، نشانه این ارتباط است. البته سازندگان در انتخاب نام این شخصیت چندان خلاقانه عمل نکرده اند و هرکسی می تواند به راحتی بین این دو ارتباط برقرار کند.


شخصیت یوری روی یخ و شباهت به بازیگر جان کامرون میچل

2- ویکتور نیکیفوروف

ویکتور نیکیفوروف

انیمه: یوری روی یخ

ویکتور نیکیفوروف از انیمه یوری روی یخ شخصیت پیچیده ای است که ترکیبی از دو شخصیت واقعی است، یکی یوگنی پلشنکو، اسکیت باز سابق اتحاد جماهیر شوروی و دیگری جان کامرون میچل، بازیگر مشهور آمریکایی است. ایجاد شده با این حساب، جای تعجب نیست که چرا این شخصیت تا این حد در بین طرفداران این سریال محبوب است.

  قرار دادن در حالت اسلوموشن در Star Wars Jedi: Survivor گزینه های دسترسی

نویسنده یوری روی یخ در جایی اشاره کرده که شخصیت ویکتور را به گونه ای طراحی کرده است که هم از دستاوردهای اسکی پلاسنکو بهره مند شود و هم ویژگی های ظاهری و ظاهر جذاب و پسرانه میچل را داشته باشد.


جولی بانی و آن بانی - دزدان دریایی خیالی از انیمه One Piece و دزدان دریایی واقعی

3- جواهرات با خرگوش

جواهرات بانی

انیمه: One Piece

شخصیت Jolly Bonnie از انیمه One Piece از یک دزد دریایی واقعی و معروف به نام “Ann Bonnie” الهام گرفته شده است که زندگی طوفانی و رنگارنگی را در اطراف جزایر کارائیب می گذراند.

شاید به همین دلیل است که جولی بانی همان ویژگی های اولیه دزدان دریایی را دارد. سرسختی، دمدمی مزاجی، عشق به ماجراجویی و البته استقلال افراطی. در نهایت باید گفت که در انیمه One Piece نمونه های زیادی وجود دارد که شاهد الهام گرفتن از زندگی واقعی افراد برای خلق شخصیت هستیم.


تایتان زرهی و شباهت او به براک لزنر

4- تایتان زرهی (Armored Titan)

تیتان زرهی

انیمه: حمله به تایتان

شکی نیست که شخصیت های کارتونی Attack on Titan از رزمی کاران معروف الهام گرفته شده اند. زندگی آنها چرخه ای از اعمال تکراری مانند تغذیه، استراحت و له کردن و تخریب است.

یکی از این طراحی شخصیت ها که مورد توجه اکثر طرفداران این سری است، Armored Titan است که یک نسخه انیمیشنی از براک لزنر، رزمی کار معروف ترکیبی است. اگرچه لزنر از صفحات فلزی که باعث کاهش صدمات در حین مبارزه می شود استفاده نمی کند، اما فرم کلی مو و بدن او گواه خوبی بر این شباهت است.


گوردون آگریپا از انیمه شبدر سیاه و شباهت او به مرلین منسون

5- گوردون آگریپا

گوردون آگریپا

انیمه: شبدر سیاه

آرایش سنگین هالووین، لاک ناخن مشکی و حتی رژ لب تا ویژگی هایی مانند بیزاری عجیب از نور خورشید و البته رفتار خاص این مدل، همگی باعث می شوند تا به راحتی متوجه شباهت عجیب و جالب گوردون آگریپا از انیمه Black Clover و مرلین منسون خواننده مشهور متال Get Up.

بنابراین، شاید برای بیننده تعجب آور نباشد که گوردون آگریپا در میانه یکی از دعواهای آستا ناگهان شروع به خواندن «عشق آلوده» کند.

  برندگان اسکار 2023 | همه چیز در همه جا به یکباره بهترین فیلم تاریخ است

شخصیت Kaffy از انیمیشن Cowboy Bebop و شباهت او به شخصیت Kaffy با بازی Pam Greer

6- بس است

قهوه

انیمه: Cowboy Bebop

یکی از شخصیت هایی که در انیمه Cowboy Bebop حضور دارد، یک شکارچی جایزه به نام “کوفی” است که در قسمت “Mushroom Sambo” به بینندگان معرفی شد. جالب است بدانید که این شخصیت از شخصیتی از فیلم «کافی» الهام گرفته شده است که نقش آن را بازیگر آمریکایی «پم گریر» بازی می کند.

کوفی به دنبال طعمه خود می رود، یک پرورش دهنده قارچ که داروهای کمیاب تولید و می فروشد. کوفی در تلاش برای به دام انداختن او با ادوارد روبرو می شود. او ابتدا نمی داند که ادوارد نیز یک شکارچی فضل است، اما پس از یادگیری این موضوع، آن دو تصمیم می گیرند با هم همکاری کنند. اما در نهایت یک تصادف کار را متوقف می کند و کافی جایزه خود را به کلی از دست می دهد.


خلق شخصیت یوشیکاگاه کیرا با الهام از خواننده محبوب دیوید بووی

7- Yoshikage Kira

یوشیگیج کیرا

انیمه: ماجراجویی عجیب جوجو

شباهت دیوید بووی به شخصیت یوشیگیج، کیرا در ماجرای عجیب جوجو، زمانی آشکارتر می شود که این شخصیت را با موهای بلوند می بینیم. حتی حالت کلی صورت او یادآور ظاهر خاص پسر است.

البته، تمایل کیرا به قتل بی‌معنا و وسواس او برای زندگی به‌عنوان یک گیاه هیچ شباهتی به زندگی پسر ندارد. در مجموع، بیشتر ویژگی های ظاهری و حتی استفاده نمادین از لباس است که این شباهت را تداعی می کند و بقیه انیمه محصول تخیل سازنده آن است.


شخصیت های چیوکو در انیمه هازاره و هیدکو تاکامین هستند

8- چیوکو فوجیوارا

چیوکو فوجیوارا

انیمه: بازیگر هزاره

چییوکو فوجی‌وارا شخصیتی پیچیده است که بر اساس ترکیب دو بازیگر زن مشهور قرن بیستم ساخته شده است. ساتوشی کن نویسنده خزریان بازیگر در مصاحبه ای اعلام کرد که برای خلق این اثر از دو بازیگر زن به نام های ستسوکو هارا و هیدکو تاکامین الهام گرفته است.

داستان زندگی چییوکو به ویژه از زندگی هیدکو الهام گرفته شده است، که پس از ترک یک حرفه موفق تصمیم گرفت گوشه نشین شود. او تا پنجاه سال بعد گوشه نشین بود و سرانجام در سن 95 سالگی درگذشت. خلاصه داستان، گفت و گو با یک بازیگر زن مسن است که به وضوح از توجه رسانه ها به خودش و زندگی اش خجالت زده است.

  نمایش توانایی های کلاس بربرها در تریلر جدید Diablo 4

رورونی کنشین در کنار عکسی از یک سامورایی

9- رورونی کنشین

رورونی کنشین

انیمه و مانگای Samurai X به همین نام

نوبوهیرو واتسوکی، نویسنده Rurouni Kenshin، چیزی در مورد زندگی یک سامورایی به نام Kawakami Gensai شنید که توجه او را به خود جلب کرد. این سامورایی که در قرن نوزدهم یک قاتل اجیر شده بود، همچنان به رفقای سابق خود وفادار بود و وظایف محوله را با نهایت وظیفه شناسی و دقت انجام می داد.

زندگی این سامورایی به نویسنده انگیزه داد تا شخصیت اصلی خود، رورونی کنشین را در قالب یک انیمیشن، فیلم و سریال مانگا توسعه دهد. طرح داستان دقیقا بر اساس وقایع واقعی زندگی کاواکامی نیست، اما این دو، هر دو، کاواکامی و کنشین، یک سری ریشه ها و ویژگی های مشابه دارند که آنها را شبیه هم می کند. هر دو قاتلی هستند که به ارزش‌های گذشته وفادار هستند و در پایان عمر مفیدشان توسط کارفرمایانشان به طرز تحقیرآمیزی کنار گذاشته می‌شوند.


شخصیت جیرو هیروکوشی در انیمه و زندگی واقعی

10- جیرو هوریکوشی

جیرو هوریکوشی

انیمه: باد برمی خیزد

شخصیت انیمیشن محبوب هایائو میازاکی The Wind Rises یک نسخه داستانی است که از شخصیت مهندس ارشد هواپیماهای جنگنده ژاپنی در طول جنگ جهانی دوم الهام گرفته شده است. در واقع این انیمه نگاهی به زندگی جیرو هوریکوشی دارد و حتی از نظر ظاهری هم شباهت آن مشهود است.

قد مشابه و آن عینک های گرد به راحتی این قهرمان جنگ جهانی دوم را تداعی می کند. البته شباهت این دو شخصیت به برخی ویژگی ها محدود می شود و سایر عناصر به تصویر کشیده شده در انیمه The Wind Rises محصول ذهن خلاق سازنده این انیمه است.

امیدوارم از این نقد کوتاه لذت برده باشید و با ما همراه باشید. آیا شما هم تجربه مشابهی داشته اید و متوجه شباهت یک شخصیت انیمیشنی به یک شخصیت واقعی شده اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، این شخصیت را به دوستان خود معرفی کنید. ما همچنان منتظر شنیدن تجربیات و نظرات شما هستیم، آنها را با ما در میان بگذارید. متشکرم


دیدگاهتان را بنویسید