بازیگری با هوش مصنوعی ممکن است مدت ها پس از مرگش در فیلم ها ظاهر شود

تام هنکس بازیگر مشهور هالیوود اخیرا در مصاحبه ای از پیچیدگی های فناوری هوش مصنوعی و استفاده از چهره خود در فیلم ها حتی پس از مرگش صحبت کرده است. او می گوید فردا می تواند بمیرد، اما هوش مصنوعی شرایطی را ایجاد کرده است که فیلمسازان می توانند تا آخر دنیا از چهره او در آثار خود استفاده کنند.

تام هنکس 66 ساله اخیراً در پادکست آدام باکستون در مورد پیچیدگی های قانونی فناوری جدید هوش مصنوعی صحبت کرد. او می گوید این فناوری است چالش های هنری و حقوقی بسیار ایجاد خواهد کرد. هنکس می گوید که او اولین بار با این مشکل مواجه شد که فیلم سریع السیر قطبی در سال 2004 اکران شد.

بازیگر Forrest Gump و Cast Away توضیح می‌دهد: «ما این آینده را دیدیم. دیده‌ایم که صفر و یک در رایانه‌ها می‌توانند چهره و شخصیت بسازند. این موضوع اکنون میلیاردها برابر پیشرفته تر شده است و ما آن را در همه جا می بینیم.”

تام هنکس می گوید که وضعیت مالکیت معنوی چهره بازیگران باید روشن شود

هنکس می‌گوید که در صنعت فیلم بحث‌هایی در مورد چگونگی محافظت از بازیگران در برابر تأثیرات این فناوری وجود داشته است: «می‌توانم به شما بگویم که در همه اتحادیه‌ها، همه آژانس‌ها و همه شرکت‌های حقوقی درباره مسائل حقوقی پیرامون بحث‌هایی صورت گرفته است. مالکیت معنوی این باید با چهره و صدای من و دیگران مشخص شود.”

این بازیگر کهنه کار اضافه می کند: «اکنون هر کسی می تواند با کمک فناوری هوش مصنوعی یا دیپ فیک برای بهبودی در هر سنی من ممکن است فردا در تصادف اتوبوس بمیرم، اما نقش من ادامه خواهد داشت.»

  ایسوزو از کارت گرافیک RTX 4080 Noctua Edition رونمایی کرد

هنکس می‌گوید که پیشرفت‌های تکنولوژیکی می‌تواند او را به سمت بازی در نقش‌هایی در فیلم‌هایی سوق دهد که معمولاً نمی‌خواهد در آنها ظاهر شود. آنها نداشتند. این بازیگر آمریکایی می گوید ممکن است مردم بفهمند که شخصیت های فیلم با هوش مصنوعی خلق شده اند، اما آیا برایشان مهم است؟

هوش مصنوعی نیز چالش هایی را در صنعت موسیقی ایجاد کرده است. آهنگی با حضور Drake و The Weekend مدتی قبل منتشر شد و از سرویس های پخش موسیقی خارج شد. با این حال، افرادی مانند گریمز از نوازندگان دعوت کرده اند تا با صدای او آهنگ بسازند.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید