دلایل لغو Battlefield Mobile توسط موسس استودیوی توسعه دهنده

موسس استودیو Battlefield Mobile دلایل لغو این بازی موبایلی را فاش کرد.

Call of Duty: Mobile از هر لحاظ برای Activision موفقیت آمیز بوده است. به خصوص از نظر درآمدزایی. اخیراً، چندین ناشر بزرگ سعی کرده اند برای استفاده از این فرصت، جایگاهی در صنعت بازی های موبایلی ایجاد کنند. شرکت الکترونیک آرتز نیز با بازی Battlefield Mobile سعی کرد راه رقیب خود را طی کند. اما در نهایت بازی کنسل شد.

اگرچه احتمالاً دلایل متعددی برای لغو پروژه وجود داشته است، اما الکس سروپیانموسس Industry Toys به عنوان سازنده این بازی موبایلی از شکست Battlefield می گوید 2042 یکی از دلایل اصلی لغو این بازی بود. او در مصاحبه ای گفت که واکنش های منفی گسترده به Battlefield 2042 بسیاری از مردم را به فکر آینده بتلفیلد انداخت و همین موضوع باعث لغو این بازی موبایل شد.

او همچنین اضافه کرد که تغییرات اپل در قوانین IDFA (شناسه ناشناس خاص برای تبلیغ‌کنندگان) نیز جذب کاربر را بسیار گران‌تر کرده است. نباید فراموش کرد که در کنار لغو بازی Battlefield Mobile، بازی Apex Legends Mobile پروژه دیگری بود که رها شد.

پوستر بازی Battlefield 2042

سروپیان گفت: «در ابتدا، همه بادها به نفع بتلفیلد موبایل می‌وزیدند (شرایط مناسب پیش می‌رفت): ژانر تیراندازی در حال رشد بود، مجموعه‌ای عالی بود و ما یک تیم شگفت‌انگیز داشتیم. این همه خیلی خوب بود اما سال گذشته اتفاقاتی افتاد. Battlefield 2042 منتشر شد و پاسخ جامعه به 2042 خوب نبود. این ما را به فکر واداشت. همچنین، اپل قوانین IDFA را تغییر داد و نسخه کوتاه و طولانی کاری که اپل انجام می‌دهد، گران‌تر کردن جذب کاربر است. در نتیجه، با پرتاب 2042 میدان مناسب از بین رفت و به دلیل قوانین IDFA، هزینه ها به طور چشمگیری افزایش یافت.

  اولین درمان mRNA برای آلرژی بادام زمینی

او همچنین درباره Apex گفت: «و سپس Apex آمد، و من نمی‌دانم الکترونیک آرتز درباره دلایل لغو آن صحبت کرده است یا نه. چه بحث اقتصادی باشد و چه چیز دیگری. اما بدون اینکه من به شما بگویم، می توانید حدس بزنید چه اتفاقی افتاده است.

اگرچه Battlefield در طول سال ها با چندین شکست مواجه شده است، به نظر می رسد EA برنامه های بلندپروازانه ای برای گسترش و بهبود این سری دارد. بازی جدیدی از این سری در دست ساخت است و استودیو دایس مسئولیت کار در قسمت چندنفره آن را بر عهده دارد. Ridgeline Games مسئولیت ایجاد کمپین و داستان تک نفره را بر عهده دارد. این بازی ممکن است در سال 2024 منتشر شود. همزمان، استودیو Ripple Effect نیز در حال کار بر روی ارائه یک تجربه Battlefield دیگر است.

دیدگاهتان را بنویسید