قفل چت به واتس اپ اضافه شد


متا (فیسبوک سابق) اخیراً یک ویژگی امنیتی جدید را به سرویس چت واتس اپ خود اضافه کرده است که به کاربران امکان می دهد پیام ها را در پشت یک لایه امنیتی اضافی قفل کنند و حتی زمانی که برنامه باز است از دسترسی غیرمجاز جلوگیری کند. متا این ویژگی را برای مواقعی ایجاد کرد که ممکن است چندین نفر همزمان از یک گوشی استفاده کنند (مثلاً وقتی در یک مهمانی عکس می‌گیرید، وقتی گوشی خود را به شخص دیگری می‌دهید) و صاحب دستگاه قطعه نمی‌خواهد. از پیام های او برای دیدن دیگران با دی جی همراه باشید.

این قابلیت جدید Chat Lock نام دارد و اساسا به عنوان یک پوشه امن در پیام رسان واتس اپ عمل می کند. وقتی کاربر یک سری پیام‌های رد و بدل شده را با Chat Lock قفل می‌کند، آن چت از صندوق ورودی به یک پوشه امن منتقل می‌شود که فقط با رمز عبور یا احراز هویت بیومتریک قابل دسترسی است. علاوه بر این، با قفل کردن یک چت، محتوای پیام و هویت فرستنده نیز هنگام دریافت اعلان پنهان می شود.

قفل چت واتس اپ

این ویژگی برای میلیاردها کاربر واتس اپ و کسانی که از این پلتفرم برای استفاده تجاری یا شخصی استفاده می کنند بسیار مفید خواهد بود. واتس اپ در حال حاضر 2 میلیارد کاربر فعال دارد و در بسیاری از مناطق از جمله اروپا، آفریقا و آمریکای جنوبی بسیار محبوب است. اکثر کاربران از واتس اپ به عنوان یک جایگزین کامل برای اس ام اس استفاده می کنند زیرا دارای رمزگذاری انتها به انتها و بسیار امن است. در این میان، افزودن ویژگی هایی مانند Chat Lock می تواند به ارتقای امنیت و حریم خصوصی این پیام رسان و جذابیت بیشتر آن برای کاربران کمک کند.

  نقد و بررسی فیلم Heroes (2023) | وودی هارلسون به عنوان مربی بسکتبال

بیشتر بخوانید:


قفل چت اکنون برای کاربران واتس اپ در دسترس است و باید برای اکثر کاربرانی که دستگاه های خود را به روز کرده اند کار کند. اما اگر این ویژگی را در واتس اپ خود ندارید، باید مطمئن شوید که برنامه را از طریق فروشگاه Google Play به روز کرده اید. به گفته متا، قابلیت قفل چت هنوز در مراحل اولیه خود است و انتظار می رود در ماه های آینده ویژگی های بیشتری از جمله رمزهای عبور سفارشی برای چت های فردی و قفل چت در دستگاه های غیرهوشمند اضافه شود.


دیدگاهتان را بنویسید