گوگل حساب هایی را که دو سال است فعال نبوده اند حذف می کند

گوگل میلیاردها کاربر در سراسر جهان دارد. این شرکت می گوید حساب هایی را که به مدت دو سال غیرفعال بوده اند حذف خواهد کرد. این اقدام بخشی از تلاش های گوگل برای محافظت از کاربران است.

به گفته TechCrunch، گوگل ممکن است حساب هایی را که از هیچ یک از خدمات این شرکت استفاده نکرده اند، از دسامبر 2023 به بعد حذف کند. با حذف حساب کاربری، تمام محتوایی که کاربر در Workspace، YouTube و Photos ذخیره کرده است نیز حذف می‌شود.

چند ماه قبل از حذف حساب های کاربری، گوگل چندین اعلان برای آنها ارسال می کند. فرآیند پاکسازی با حساب هایی شروع می شود که از زمان ایجاد آنها هرگز استفاده نشده اند. خط‌مشی جدید Google بر حساب‌های تجاری و حساب‌های مورد استفاده مدارس و دانشگاه‌ها تأثیری نمی‌گذارد.

گوگل معیارهای سختگیرانه ای برای حذف حساب های کاربری ندارد. فعالیت هایی مانند خواندن یا ارسال ایمیل، استفاده از گوگل درایو، تماشای ویدیوهای یوتیوب، دانلود اپلیکیشن از گوگل پلی، ورود به اپلیکیشن های مختلف از طریق حساب کاربری گوگل یا استفاده از موتور جستجو برای حذف نشدن حساب کاربری کافی است.

گوگل می گوید حساب های رها شده 10 برابر کمتر از حساب های معمولی احراز هویت دو مرحله ای دارند. بنابراین، این حساب ها اغلب آسیب پذیر هستند و پس از هک کردن حساب، هکر می تواند به سرقت هویت یا ارسال ایمیل های اسپم بپردازد.

گوگل نگفت چه سرنوشتی در انتظار نام های کاربری پس از حذف اکانت ها خواهد بود. مردم در Mountain View تنها شرکتی نیستند که این کار را انجام می دهند. زیرا توییتر نیز چند هفته پیش گفته بود که حساب های غیرفعال را پاک می کند.

  مغز تصمیم می گیرد چه اطلاعاتی را فراموش کند

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید