اکتیویژن ممکن است بازی‌ها را در بریتانیا به فروش نرساند تا تصمیم CMA را تغییر دهد

ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت، در صورت بازنگری نشدن تصمیم CMA، امکان دنبال کردن استراتژی خودداری از فروش بازی‌های Activision در بریتانیا را رد نکرده است.

ناظر رقابت بریتانیا (CMA) ماه گذشته خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را مسدود کرد و به جدی ترین بلوک بزرگ ترین معامله بازی های ویدیویی در تاریخ تبدیل شد. مایکروسافت به زودی درخواست تجدیدنظر رسمی علیه این تصمیم خواهد کرد. اگرچه بسیاری بر این باورند که اکنون احتمال از هم پاشیدگی این معامله بسیار زیاد است. با این حال، به نظر می رسد که این شرکت به طور کامل خروج محصولات اکتیویژن بلیزارد از بریتانیا را برای تحت فشار قرار دادن تصمیم CMA رد نکرده است.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، در مصاحبه اخیر خود با CNBC، در پاسخ به سوالی در مورد استراتژی احتمالی این شرکت برای بازگرداندن نظر مرجع برای محافظت از رقابت در بازار انگلستان و همچنین احتمال عدم فروش بازی های اکتیویژن بلیزارد در این کشور برای تحت فشار قرار دادن آنها، بود نمی خواست این رویکرد را رد کند و به سادگی گفت: صبر کنیم ببینیم چه می شود.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت

البته شایان ذکر است که انگلستان تنها جایی نیست که خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت با مشکل مواجه شده است. کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده نیز برای جلوگیری از این امر در ماه دسامبر علیه مایکروسافت شکایت کرد. البته هنوز نظر رسمی این نهاد در نهایت اعلام نشده است.

از سوی دیگر، کمیسیون اروپا به تازگی این قرارداد را برای زنده نگه داشتن امیدها برای این شرکت تایید کرده است. ظاهراً، توافق اتحادیه اروپا مایکروسافت را موظف می‌کند تا توجه ویژه‌ای به اقداماتی مانند رسیدگی به نگرانی‌ها در مورد آسیب رساندن به محیط رقابتی در بازار و توسعه چشمگیر تجارت بازی‌های ابری داشته باشد. اندکی پس از آن، CMA وی در واکنش به این تصمیم پاسخی تهیه کرد که در آن نظر متفاوت اتحادیه اروپا لحاظ شد اما تاکید شد که این نهاد از تصمیم خود عدول نکند.

  توییتر از یک API جدید با قیمت 5000 دلار در ماه رونمایی کرد

محصولات اکتیویژن

در توضیح این تصمیم، CMA در توییتر گفت: «بریتانیا، ایالات متحده و اتحادیه اروپا توافق دارند که این ادغام به رقابت و بازی های ابری آسیب می رساند. CMA به این نتیجه رسید که بازی های ابری باید به عنوان یک بازار باز و رقابتی به فعالیت خود ادامه دهند تا به سرعت نوآوری و انتخاب در این زمینه توسعه یابد.”

توضیح CMA ادامه می دهد: «پیشنهادات مایکروسافت که امروز توسط کمیسیون اتحادیه اروپا پذیرفته شد به مایکروسافت اجازه می دهد تا شرایط و ضوابط این بازار را برای 10 سال آینده تعیین کند. بازار آزاد و آزاد را با فضایی مشمول مقررات دائمی این شرکت جایگزین می کنند و [مایکروسافت مدام] پلتفرم ها و شرایط فروش بازی ها را بر روی آن مشخص می کند.

در نهایت، نظرات خود را در مورد آن با زومجی و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید