مقدمه ای بر انواع پورت های USB و کاربرد هر کدام

به عنوان مثال، پورت سریال (پورت سریال و پورت موازیپورت موازی) قبل از ظهور USB در اکثر پورت ها شرایط را برای اتصال بین دستگاه ها فراهم می کرد.

در حال حاضر با گسترش استفاده از دستگاه های مختلف دارای پورت USB که روزانه مورد استفاده قرار می گیرند، پورت USB به رابط کابلی غالب در اکثر دستگاه ها تبدیل شده است.

به طور کلی، اتصال USB را می توان به خارجی و داخلی طبقه بندی کرد. در قسمت بیرونی انواع مختلفی از اتصالات USB وجود دارد که شکل های متفاوتی دارند و فاکتورهای فرم آنها در دستگاه های مختلف استفاده می شود. این نوع USB را با نام های Type-A و Type-B می شناسیم که رایج ترین آنها Type-C است.

از طرفی جنبه داخلی آن را می توان استانداردهای USB نامید که با استفاده از اعداد طبقه بندی می شوند. استاندارد USB در طول سال ها تکامل یافته است، مانند هر قطعه فناوری دیگری، و انواع مختلفی با برنامه های مختلف در ذهن طراحی شده است.

هر نوع USB رویکرد متفاوتی برای اتصال، ارتباط و منبع تغذیه و مصرف برق برای دستگاه‌های مختلف از جمله تلفن‌ها و رایانه‌ها دارد.

آخرین نسخه استاندارد USB نسخه دوم USB4 است که مانند نسخه های قبلی دچار تغییراتی شده است که ممکن است شامل جهش دیگری در سرعت انتقال داده، وضوح تصویر و قدرت باشد.

انواع مختلف استاندارد USB

  حداکثر تعداد بازیکنان استریت فایتر 6 در استیم دو برابر بازی Mortal Kombat 11 است.

دیدگاهتان را بنویسید