ممنوعیت تیک توک در ایالت مونتانا خبرساز شد


مونتانا اولین ایالت در ایالات متحده است که برنامه TikTok را ممنوع کرده است و این ممنوعیت را از 1 ژانویه 2024 اجرا خواهد کرد. SB 419 امروز توسط فرماندار مونتانا، گرگ جیانفورته، به تصویب رسید و فروشگاه های اپلیکیشن موبایل را ملزم می کند تا برنامه را از لیست خود حذف کنند. ساکنان مونتانا از سال آینده.

فرماندار مونتانا ادعا می کند که TikTok “وابسته به دشمنان خارجی” است و مقادیر قابل توجهی از داده های کاربران را در اختیار حزب کمونیست چین قرار داده است. پیش از این، استفاده از تیک توک در ادارات دولتی مونتانا ممنوع بود.

تیک توک در ایالت مونتانای آمریکا ممنوع شد
فرماندار مونتانا، گرگ جیانفورته، فرمان اجرایی ممنوعیت تیک توک در این ایالت را امضا کرد.

ساکنان مونتانا حتی پس از شروع ممنوعیت می توانند از این برنامه استفاده کنند. در واقع این برنامه فقط از اپ استورها حذف می شود و افراد از استفاده از آن منع نمی شوند. با این حال، اگر این برنامه پس از ۱ ژانویه ۲۰۲۴ همچنان برای دانلود در دسترس باشد، هر دو فروشگاه App و TikTok روزانه ۱۰۰۰۰ دلار توسط ایالت مونتانا جریمه خواهند شد.

تیک توک با انتشار بیانیه‌ای رسمی در رابطه با این ممنوعیت مدعی شده است که لایحه‌ای که فرماندار مونتانا امضا کرده است، ناقض حقوق مندرج در متمم اول قانون اساسی آمریکا و ایجاد محدودیت‌های غیرقانونی برای مردم این ایالت است. انتظار می رود که تیک توک نسبت به این تصمیم به دادگاه تجدید نظر اعتراض کند.


  شناسایی سرطان با واکسن آزمایشی سرطان دانشگاه استنفورد

دیدگاهتان را بنویسید