یک رقیب توییتر با کد P92 توسط متا ماه آینده راه اندازی خواهد شد


در حوزه رسانه های اجتماعی، تغییر همیشه وجود داشته و واقعیتی است که باید پذیرفت. اینستاگرام، پلتفرم محبوب اشتراک‌گذاری عکس، ظاهراً در حال کار بر روی یک پروژه جدید هیجان‌انگیز با کد P92 یا Project 92 است که با نام «بارسلونا» نیز شناخته می‌شود. هدف این پروژه جدید ایجاد یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز است که به طور خاص برای سازندگان محتوا و شخصیت های عمومی طراحی شده است. پروژه 92 با شعار “اینستاگرام برای افکار شما” نوید ارائه امکانات و فرصت های منحصر به فرد را به کاربران خود می دهد. خبر ساخت این سکوی جدید اولین بار مدتی پیش منتشر شد.

جزئیات جدیدی از پروژه 92 اخیرا بر اساس مکالمات محرمانه بین شرکت مادر اینستاگرام، متا، و تولیدکنندگان منتخب محتوا فاش شده است. به گفته خودی ها، این برنامه غیرمتمرکز در بالای اینستاگرام ساخته می شود و در عین حال با برنامه های دیگری مانند Mastodon سازگار است. ویژگی های قابل توجه این برنامه عبارتند از: امکان ورود به سیستم با استفاده از اعتبار اینستاگرام، امکان همگام سازی با فالوورهای موجود، و انتقال یکپارچه دسته ها، بایوس و توصیفات اینستاگرام.

پلتفرم متا جدید دارای یک فید متمرکز است که فالوورها و محتوای توصیه شده را برای کاربر نمایش می دهد و به آنها امکان می دهد با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. در این برنامه شما قادر خواهید بود متن هایی با حداکثر 500 کاراکتر بنویسید و در عین حال می توانید لینک ها، عکس ها و فیلم ها را با حداکثر مدت زمان 5 دقیقه نیز پیوست کنید. در این پلتفرم جدید، کاربران گزینه‌های آشنای لایک، پاسخ و ارسال مجدد را برای تعامل با محتوا خواهند داشت.

  واکنش منتقدان به Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

یک رقیب توییتر با کد P92

علاوه بر همه اینها، پروژه 92 تاکید زیادی بر حفاظت از منافع تولیدکنندگان محتوا و امنیت حساب خواهد داشت. می‌توانید پاسخ‌ها و اشاره‌ها را مدیریت کنید، هرزنامه‌ها را بدون زحمت مسدود یا گزارش دهید، و برای امنیت بیشتر از تأیید صحت دو مرحله‌ای استفاده کنید. علاوه بر این، هر حسابی که در اینستاگرام مسدود کرده‌اید، در این شبکه جدید مسدود می‌ماند و تنظیماتی مانند عدم نمایش برخی کلمات و دستورالعمل‌های انجمن حفظ و اعمال می‌شوند.

جزئیاتی از نحوه کسب درآمد از پلتفرم جدید متا در حال حاضر فاش نشده است. بنابراین ممکن است در زمان راه اندازی هیچ تبلیغاتی وجود نداشته باشد، که نشان می دهد تمرکز اصلی متا احتمالاً روی ایجاد یک شبکه اجتماعی امن و مطمئن است که قصد دارد از همان ابتدا بسیار قوی شروع به کار کند. اخیراً به اشتراک گذاری اسکرین شات ها از توییتر در فیدهای اینستاگرام بسیار افزایش یافته است و شاید متا قصد دارد با ایجاد بستری داخلی برای ارسال متن های کوتاه با این روند مقابله کند. با این حال، پیش‌بینی واکنش مخاطبان به پلتفرم‌های جدید همیشه یک چالش است و نمی‌توان با اطمینان گفت که چقدر از یک شبکه جدید استقبال می‌شود.

گفته می شود که پروژه 92 در اواخر ژوئن (اوایل تیر) راه اندازی می شود و پلت فرم جدیدی را برای تولیدکنندگان محتوا و چهره های عمومی به ارمغان می آورد که به دنبال راهی جدید برای بیان خود و تعامل با مخاطبان خود هستند. ما مشتاقانه منتظریم ببینیم این شبکه اجتماعی غیرمتمرکز جدید چه تأثیری بر دنیای همیشه در حال تحول رسانه های اجتماعی خواهد داشت.

  هواوی ساعت جهانی Watch GT Runner را معرفی کرد


دیدگاهتان را بنویسید