11000 حساب بانکی مشکوک به پولشویی مسدود شده است

حاجی رضا شکرمی گفت: در حوزه اقتصادی و حمایت از تولید و اشتغال سال گذشته 50 جلسه با موضوع کارگروه اقتصاد و مقاومت و رفع موانع تولید با حضور مدیران و ضابطان اجرایی و همکاران قضایی در دبیرخانه اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران که بیش از هزار نفر از مدیران واحدهای تولیدی و شرکت ها و فعالان اقتصادی در این نشست حضور داشتند.

وی افزود: نتیجه برگزاری این جلسات باعث کاهش 61 درصدی پرونده های ورشکستگی در سال گذشته شد و بیش از هزار واحد صنعتی که در اخذ سند مشکل داشتند با کمک دستگاه قضایی و سایر کارکنان توانستند سند مالکیت خود را دریافت کنند.

معاون رئیس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: سال گذشته 41 واحد تولیدی با مشکل جدی مواجه شدند و 6 هزار و 500 کارگر در این واحدها مشغول به کار شدند که با تلاش و حمایت کل دادگستری استان تهران از تعطیلی این واحدها جلوگیری شد. و در حال حاضر این واحدهای تولیدی به فعالیت خود ادامه می دهند.

خروج 5 شرکت از ورشکستگی و راه اندازی مجدد فعالیت با کمک مراجع قضایی در تهران
وی افزود: 5 شرکت با تعداد 1943 کارگر ورشکست شدند که با حمایت اداره کل ورشکستگی دادگستری استان تهران این شرکت ها از ورشکستگی خارج شدند و هم اکنون به فعالیت روزانه خود ادامه می دهند.

شکرمی تصریح کرد: رئیس کل دادگستری استان تهران در راستای تحقق شعار سال 1402 (رشد تولید و کنترل تورم) از واحدها و کارخانجات تولیدی شهرستان های صنعتی استان بازدید و با کارگران، کارکنان و مدیران شرکت دیدار و گفتگو کرد. واحدهای تولیدی و کارخانجات شهرستان های صانیتی پس از بررسی مسائل و مشکلات این حوزه و رفع موانع بازدید و دستور صادر خواهند کرد.

  مجوز پلاک خودرو در مناطق آزاد با شرایطی صادر می شود.

وی افزود: در سال های اخیر اقدامات مهمی برای مبارزه با فساد و رانت خواری و همچنین قاچاق در دستگاه قضایی استان تهران انجام شده است که امسال نیز به صورت ویژه به این اقدامات رسیدگی می شود.

مسدود شدن 11000 حساب بانکی مشکوک به پولشویی در سال گذشته
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: سال گذشته با 329 پرونده اخلالگران در نظام اقتصادی در دادگستری استان تهران برخورد شد. همچنین 11 هزار حساب بانکی مشکوک به پولشویی که عمدتاً قاچاق ارز بودند مسدود شد.

وی افزود: در سال گذشته 119 پرونده مهم برای مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل شد، همچنین در سال گذشته پس از اقدامات قانونی توسط دستگاه قضایی استان تهران، حدود 376 هزار میلیارد ریال از متهمان و مفسدان اقتصادی به بانک ها وصول شد. سازمان مالیاتی پرداخت می شود.

شکرمی گفت: در خصوص پرونده های دارای چند شاکی نیز تعداد زیادی از این پرونده ها در دستگاه قضایی تهران رسیدگی و حل و فصل شده است.

وی افزود: در رابطه با چند پرونده بزرگ و مهم تعاونی مانند ثامن الحجج، ایرانیان البرز، افضل توس که مجموعاً 2 میلیون و 700 هزار مدعی داشتند وقت دادگاه را گرفتند. و با اقدام گسترده مراجع قضایی استان تهران، احکام پرونده های مربوط به این تعاونی ها اجرا شد.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه 813 پرونده با چندین مدعی در دادگستری استان تهران وجود دارد، تاکید کرد: رسیدگی و اجرای تصمیمات این پرونده بسیار مشکل است، اما وزارت دادگستری استان تهران است. تلاش برای حل این موارد پس از بررسی های لازم و اجرایی شدن تصمیمات آنها خواهد بود.

  اولین هواپیمای مسافربری تمام الکتریکی جهان اولین پرواز خود را انجام داد

منبع: مشرق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید