انتشار اولین تصاویر از آیفون 16 پرو مکس و مقایسه آن با آیفون 15 پرو مکس


خانواده آیفون 15 پاییز امسال وارد بازار می شوند و هنوز چند ماه تا معرفی آن ها باقی مانده است. با این حال، امروز اولین نگاه خود را به آیفون 16 پرو مکس داریم که انتظار می رود در پاییز 2024 عرضه شود! در حالی که شایعه شده است که اپل امسال به برند Pro Max پایبند است، به نظر می رسد آیفون 16 اولترا سال آینده جایگزین آیفون 15 پرو مکس شود.

تصاویر زیر بر اساس CAD (طراحی به کمک کامپیوتر) هستند و آیفون 15 پرو مکس و آیفون 16 پرو مکس یا اولترا را در کنار هم نشان می دهند. در این تصاویر به وضوح می توان افزایش سایز آیفون 16 اولترا را که اخیرا در مورد آن شنیده بودیم مشاهده کرد.

آیفون 16 پرو مکس

صفحه نمایش 6.9 اینچی آیفون 16 اولترا بسیار بلندتر از مدل قبلی خود خواهد بود، اما همچنان کمی بازتر به نظر می رسد. آیفون 15 پرو مکس در حال حاضر 76.7 میلی متر عرض تخمین زده می شود، در حالی که آیفون 16 اولترا 77.2 میلی متر عرض خواهد داشت. پهن بودن قسمت بالایی قاب برای راحتی استفاده از گوشی به خصوص با یک دست مشکل ایجاد می کند اما ظاهرا اپل به این مشکل توجه چندانی نمی کند و همچنان به افزایش روز افزون آن ادامه می دهد.

گفته می شود آیفون 15 پرو مکس حدود 159.8 میلی متر قد دارد، در حالی که ابعاد جانشین آن 165 میلی متر خواهد بود. این افزایش اندازه تغییر قابل توجهی است، به خصوص برای اپل که همیشه در چنین مواردی محافظه کار شناخته شده است. آیفون 16 پرو معمولی نیز در مقایسه با آیفون 15 پرو بزرگتر خواهد بود، اما افزایش سایز بدنه حداقل یک بهانه خوب در این مورد دارد و آن اضافه شدن لنز زوم پریسکوپی است.

  سامسونگ گوشی ارزان قیمت گلکسی F04 را معرفی کرد

آیفون 16 پرو مکس

اما از سوی دیگر، آیفون 15 پرو مکس دارای لنز زوم پریسکوپی در بدنه خود است، بنابراین مشخص نیست که چرا آیفون 16 پرو مکس باید بدنه بزرگ تری داشته باشد. البته هنوز برای قضاوت زود است و سری آیفون 16 حدود 14 ماه دیگر باقی مانده است. بنابراین بدون شک اطلاعات بیشتری در آینده منتشر خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید