زندگی بدون درد و اضطراب یک زن 75 ساله به دلیل جهش ژنتیکی!

به گزارش اسکای نیوز، کارشناسان کالج لندن کشف کردند که چگونه جهش در ژن FAAH-OUT در سطح مولکولی رخ می دهد و باعث می شود «جوکامرون» اصلاً دردی احساس نکند.

مکانیسم های بیولوژیکی مشابه باعث بهبود سریع زخم ها می شود. به گفته محققان، این یافته ها که در مجله Brain منتشر شده است، درهای زیادی را برای تحقیقات دارویی جدید در زمینه مدیریت درد و بهبود زخم باز می کند.

پروفسور جیمز کاکس، از کالج پزشکی لندن، گفت: “با درک دقیق آنچه در سطح مولکولی اتفاق می افتد، می توانیم زیست شناسی مرتبطی را پیدا کنیم که پتانسیل زیادی برای کشف دارو ارائه می دهد که تاثیر مثبتی بر بیماران در آینده خواهد داشت.”

کامرون یک زن 75 ساله است که در نزدیکی دریاچه نس در اسکاتلند زندگی می کند. او در سال 2019 زمانی که محققان اعلام کردند جهش‌هایی در ژن FAAH-OUT او پیدا کرده‌اند که باعث می‌شود او احساس درد، استرس یا ترس نداشته باشد، به شهرت رسید.

در سن 65 سالگی، هنگامی که به دنبال درمان مشکل مفصل ران بود، متوجه شد که با ساییدگی و پارگی جدی مفصل مواجه است، اما هیچ درد یا ناراحتی احساس نکرد.

او چند ماه بعد بازوی خود را در بیمارستان ریگمور تحت عمل جراحی قرار داد، اما پس از آن هیچ دردی احساس نکرد، اگرچه درمان بسیار دردناک بود.

محققان دریافتند که یک جهش پاسخ ژن را که با درد، خلق و خو و حافظه مرتبط است، خاموش کرد. آنها همچنین متوجه شدند که سطح فعالیت آنزیمی در ژن مذکور در خانم کامرون بسیار کاهش یافته است.

  تاریخ شروع دانلود بازی Star Wars Jedi: Survivor

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید