ابزار داخلی کنترل نور RGB به ویندوز 11 اضافه شده است

مایکروسافت به زودی کنترل داخلی و یکپارچه نورپردازی RGB در تجهیزات بازی را به تنظیمات ویندوز 11 اضافه خواهد کرد.

Panos Peni، مدیر محصول مایکروسافت برای ویندوز و دستگاه‌ها، به تازگی اعلام کرد که ویندوز 11 یک سیستم کنترل نور RGB یکپارچه را در دستگاه‌های مجهز به دستگاه ارائه می‌کند. هدف از این به روز رسانی حل مشکل رایج کنترل ناهماهنگ نور RGB در تجهیزات و لوازم جانبی مختلف است که اغلب نیاز به نصب چندین نرم افزار ناسازگار دارد.

در حالی که پست وبلاگ مایکروسافت به تعدادی از موضوعات می پردازد، جزئیات زیادی در مورد رابط کاربری ابزار جدید مایکروسافت فاش نمی کند. ویژگی جدید ویندوز Dynamic Lighting نام دارد که انتظار می رود در تنظیمات داخلی ویندوز اضافه شود. این قرار است پیش نمایشی از ویژگی نورپردازی پویا در ویدیوی ساخت داخلی جدید ویندوز 11 باشد. نشان داده شود کاربران می توانند استراتژی مایکروسافت و سطح کنترلی که انتظار دارند را در این ویدیو بررسی کنند.

کامپیوتر بازی با نور RGB

لازم به ذکر است که موفقیت Dynamic Lighting تا حدودی به همکاری سازندگان سخت افزار بستگی دارد. حداقل برای مدتی ممکن است دستگاه هایی وجود داشته باشند که از این ویژگی پشتیبانی نکنند. این گزینه ها دستوراتی مانند تغییر روشنایی، رنگ نور RGB یا جلوه های نوری مختلف را تنظیم می کنند. این گزینه ها برای همه دستگاه هایی که از طریق USB به سیستم متصل می شوند در دسترس خواهد بود. حتی تجهیزاتی مانند Stream Deck از Elgato.

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه چه زمانی این ویژگی در اختیار کاربران قرار می گیرد، وجود ندارد. همچنین مشخص نیست که آیا این گزینه ها قادر به کنترل نور RGB در مادربردها یا کارت های گرافیک هستند یا خیر. اما از نظر فنی چنین چیزی منتفی نیست. با این حال، این احتمالاً نیازمند توجه بیشتر تیم توسعه سیستم عامل ویندوز است.

  چه فیلم هایی را در این آخر هفته تماشا کنیم: از ویم وندرس تا جک نیکلسون

در انتظار جزئیات بیشتر، اطلاعات وی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اضافه شدن ابزار کنترل داخلی RGB به ویندوز 11 تلاشی برای ساده سازی تجربه استفاده از نورپردازی RGB در سیستم های بازی است و نیاز به نرم افزارهای متنوع را بی نیاز می کند.

دیدگاهتان را بنویسید