توییتر از یک API جدید با قیمت 5000 دلار در ماه رونمایی کرد

سطح API جدید توییتر از نظر هزینه بین لایه های Basic (100 دلار در ماه) و Enterprise (42000 دلار در ماه) قرار می گیرد. توییتر Twitter API Pro را برای «استارت‌آپ‌هایی که به دنبال گسترش کسب‌وکار خود هستند» مناسب می‌داند.

حساب توسعه دهنده توییتر او در بیانیه خود در مورد این API جدید نوشت:

با 1 میلیون توییت در ماه و دسترسی به آرشیو کامل ما، کسب و کار خود را آزمایش کنید، بسازید و رشد دهید. ما مشتاقانه منتظریم تا ببینیم در آینده چه چیزی خلق می‌کنید!»

API توییتر طی چند ماه گذشته تغییر کرده است

سئو کول

در ماه آوریل، شبکه اجتماعی ایلان ماسک برنامه ها و قیمت گذاری برای دسترسی به API توییتر را اعلام کرد. در اوایل سال جاری، این شرکت اعلام کرد که تصمیم گرفته است دسترسی به API رایگان خود را متوقف کند. با این حال، احتمالاً به دلیل بازخوردهای ثبت شده، توییتر تا حدی این راه حل را برای API رایگان خود رها کرده است و 1500 توییت در ماه برای ربات های ارائه دهنده محتوا ارائه می دهد.

زمانی که توییتر قیمت گذاری جدیدی را برای API های خود اعلام کرد، بسیاری از توسعه دهندگان و بنیانگذاران از این شرکت به دلیل ارائه یک سطح متوسط ​​بین Basic و Enterprise برای استارتاپ هایی که توانایی پرداخت حدود نیم میلیون دلار در سال را ندارند، انتقاد کردند. اکنون Twitter API Pro می تواند تا حدودی به انتقادات مطرح شده از سوی این افراد پاسخ دهد، اما همچنان برای کسب و کارهایی که بودجه کمی دارند مناسب نخواهد بود، زیرا هنوز باید 60000 دلار در سال برای آن بپردازند.

  فروش 30 میلیون نسخه از مجموعه Dying Light

لازم به ذکر است که توییتر هنوز راه حلی برای دسترسی محققان و دانشگاهیان به API خود ایجاد نکرده است. این شرکت در توییت آوریل خودگفت که “به دنبال راه های جدیدی” برای جامعه علمی است، اما هنوز چنین ویژگی ای ارائه نشده است.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید