پردازنده Powerstar چینی در واقع یک پردازنده اینتل تغییر نام تجاری است

داده های بنچمارک Geekbench نشان می دهد که پردازنده های جدید چینی PowerStar P3-01105 در واقع از همان تراشه Core i5 نسل دهم اینتل با نام تجاری متفاوت استفاده می کنند.

بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده از پایگاه داده بنچمارک Geekbench، پردازنده PowerLeader PowerStar P3-01105 که به تازگی راه اندازی شده است، در واقع بر پایه سیلیکون اینتل است. در واقع، این پردازنده نام دیگری دارد، اما در زیر این هیت سینک تغییر نام یافته، همان پردازنده نسل دهم اینتل Comet Lake قرار دارد.

البته با توجه به مشخصات و شباهت نام این دو پردازنده، قبل از اینکه این موضوع ثابت شود، احتمالاً PowerStar P3-01105 همان پردازنده Core i5-10105 نیز می باشد. اما اکنون بر اساس داده های Geekbench، شناسه خانواده پردازنده های Comet Lake در این پردازنده وجود دارد تشخیص داده شده است.

مشخصات Core i5-10105 در نتایج بنچمارک PowerStar P3-01105

پردازنده PSTAR P3-01105 از چهار هسته با فرکانس 3.7 گیگاهرتز تشکیل شده که در حالت بوست به 4.4 گیگاهرتز می رسد. این پردازنده دارای 6 مگابایت کش L3 و 65 وات TDP است. مشخصات و عملکرد آن نیز با نسل دهم پردازنده Core i3 اینتل برابری می کند.

Powerstar Inc این شرکت قصد دارد 1.5 میلیون از این تراشه ها را بفروشد، اما مشخص نیست که آیا فروش پردازنده های اینتل در این رقم لحاظ شده است یا خیر. اگر چنین است، می توان آن را هدف گذاری فرض کرد پاور استار به ثمر خواهد رسید. برنامه فروش این شرکت فروش این تراشه ها تنها از طریق سیستم های کامل است. بنابراین هیچ برنامه ای برای فروش مستقل تراشه های PowerStar وجود ندارد.

  علت افسردگی احتمالاً آن چیزی نیست که شما فکر می کنید

دیدگاهتان را بنویسید