بالاخره قابلیت دیدن رمزهای وای فای به ویندوز 11 اضافه شد


ویندوز 11 بیش از دو سال است که منتشر شده و در این مدت بسیار موفق بوده است. مایکروسافت با افزودن بسیاری از ویژگی های جدید به این نسخه از ویندوز، فاصله بین رایانه های شخصی و تلفن های هوشمند را کاهش داده است و پلتفرم ویندوز می تواند همگام با پلتفرم های موبایلی مانند اندروید باشد. با این حال، با وجود اینکه ویندوز 11 از ابتدا دارای ویژگی های کاربر پسند بسیاری بود، هنوز در برخی زمینه ها شکاف هایی وجود داشت.

خوشبختانه مایکروسافت تمام تلاش خود را برای اصلاح این کاستی ها انجام می دهد و به عنوان مثال در حال حاضر در حال آزمایش ویژگی جدیدی در Windows 11 Insider Preview است که در نهایت به کاربران اجازه می دهد تا رمزهای عبور وای فای خود را به راحتی با دیگران به اشتراک بگذارند.

در نهایت امکان مشاهده تمامی رمزهای وای فای در ویندوز 11 وجود دارد

همانطور که می دانید، زمانی که رمز وای فای را وارد می کنید و به آن متصل می شوید، ویندوز 11 رمز عبور را برای شما ذخیره می کند تا دفعه بعد مجبور نباشید آن را دوباره وارد کنید. این ویژگی مفید باعث می شود به مرور زمان رمز عبور را فراموش کنیم و نتوانیم آن را به دیگران بدهیم تا بتوانند به شبکه خانه یا محل کار ما متصل شوند.

متاسفانه تاکنون سیستم عامل ویندوز این قابلیت را نداشت که تمامی پسوردهای ذخیره شده را به راحتی مشاهده کند. البته برای فعال سازی شبکه وای فای می توانید این کار را انجام دهید و برای آشنایی با نحوه عملکرد آن می توانید به این مقاله مراجعه کنید. با این حال، این در حال تغییر است و مایکروسافت به تازگی نسخه جدید Insider Preview ویندوز 11 را منتشر کرده است که ویژگی جدیدی را معرفی می کند که به کاربران امکان می دهد تمام رمزهای عبور ذخیره شده وای فای خود را مشاهده کنند.

  تریلر جدید FIFA 23 بر روی بخش Ultimate Team متمرکز شده است

پسوردهای وای فای را در ویندوز 11 ببینید

پیش از این، کاربران مجبور بودند از ابزارهای شخص ثالث یا جستجو در رجیستری برای یافتن رمز عبور وای فای خود استفاده کنند. با کمک این قابلیت جدید، در صورت نیاز به اشتراک گذاری رمزهای وای فای یا فراموشی آنها، مشکلی برای کاربران پیش نمی آید و به راحتی می توانند رمز عبور خود را مشاهده کنند.

برای مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده وای فای خود، ابتدا باید اپلیکیشن Settings را باز کنید و به Network & Internet و سپس Wi-Fi بروید. سپس در قسمت Manage Known Networks، لیستی از تمام شبکه های Wi-Fi را که رایانه شما در گذشته به آنها متصل بوده است، مشاهده خواهید کرد. برای مشاهده رمز عبور شبکه، کافی است آن را انتخاب کنید و سپس روی View Wi-Fi Security Key کلیک کنید. با این کار رمز عبور به صورت متن ساده نمایش داده می شود. البته همانطور که گفتیم این قابلیت در حال حاضر در نسخه پیش نمایش ویندوز 11 قرار دارد و باید کمی بیشتر منتظر بمانیم تا به نسخه نهایی اضافه شود.


دیدگاهتان را بنویسید