دلایل درخواست تجدیدنظر مایکروسافت علیه سازمان رقابت بریتانیا در معامله اکتیویژن بلیزارد

سندی که خلاصه ای از شکایت مایکروسافت از سازمان رقابت بریتانیا در مورد معامله خرید اکتیویژن بلیزارد منتشر شده است.

در ماه مه، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) این معامله را اعلام کرد او خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را مسدود کرد. دلیل این امر نگرانی تنظیم کننده رقابت در مورد تأثیر ادغام بر بازار نوپای بازی های ابری بود. مایکروسافت سرانجام در اوایل این هفته اعتراض خود را به این تصمیم ثبت کرد.

خلاصه ای از درخواست تجدیدنظر اکنون در وب سایت دادگاه تجدید نظر رقابت منتشر شده است که در آن پنج دلیل که مایکروسافت معتقد است تصمیم CMA به چالش کشیده شده است را تشریح می کند. ادعاهای مایکروسافت به شرح زیر است:

  • سازمان CMA در ارزیابی جایگاه مایکروسافت در سرویس بازی های ابری با توجه نکردن به شرایط راه اندازی بازی های بومی اشتباه کرد.
  • سازمان رقابت و بازار سه قرارداد تجاری بلندمدت مایکروسافت با ارائه دهندگان خدمات بازی های ابری را در نظر نگرفت.
  • ادعای CMA مبنی بر اینکه اکتیویژن می‌توانست کار خود را روی سرویس‌های ابری بدون قرارداد ادغام ارائه دهد، در رویکرد آن غیرمنطقی و غیرمنصفانه بود.
  • ادعای Competition and Markets Authority مبنی بر اینکه مایکروسافت توانایی و انگیزه ای برای مسدود کردن سرویس های بازی ابری رقیب با ممانعت از دسترسی به بازی های Activision دارد، غیرقانونی است.
  • در زمان تصمیم CMA، نقض قانون عرفی وظیفه عادلانه و “راهنمای خاص در مورد ارائه راه حل ها” وجود داشت.

توافق بین مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد

ریما الیلیتصمیم CMA به چند دلیل اشتباه است، از جمله برآورد بیش از حد نقش استریم ابری در بازار بازی ها و موقعیت ما در آن، و عدم تمایل آنها به بررسی راه حل هایی که صنعت عظیم و عموم را در آنجا نگه می دارد. ما به قدرت جذابیت خود و تعهدات الزام آور اتخاذ شده برای افزایش رقابت و انتخاب برای بازیکنان فعلی و آینده اعتقاد داریم.”

  جزئیات رویداد نمایشگاه فصلی جانوران Minecraft Dungeons منتشر شده است

هفته گذشته، اتحادیه اروپا و چین قراردادی را به تصویب رساندند که به ردموندی اجازه می‌دهد بازی‌های محبوبی مانند Call of Duty و World of Warcraft را داشته باشد. مایکروسافت درباره موافقت چین با ادغام گفت: «تأیید بی قید و شرط چین از معامله ما با اکتیویژن بلیزارد به دنبال تأییدیه‌های حوزه‌های قضایی مانند اتحادیه اروپا و ژاپن است». 37 کشور بیش از 2 میلیارد نفر را نمایندگی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید