هوش مصنوعی می تواند بسیاری از افراد را در معرض آسیب یا مرگ قرار دهد

اریک اشمیت، مدیر عامل سابق گوگل می گوید که هوش مصنوعی می تواند خطرات وجودی را برای بشریت به همراه داشته باشد و دولت ها باید بدانند چگونه از سوء استفاده افراد بدخواه از این فناوری جلوگیری کنند. او معتقد است که هوش مصنوعی می تواند به افراد زیادی صدمه بزند یا بکشد.

اخیراً در رویداد شورای مدیر عامل وال استریت ژورنال در لندن، اریک اشمیت از هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرد و گفت که این فناوری می تواند ریسک وجودی ایجاد این مدیر سابق گوگل توضیح داد که با ورود به سیستم یک خطر وجودی وجود دارد خسارت افراد زیادی یا مرگ تعریف شده اند.

اشمیت گفت: سناریوهایی نه برای امروز، بلکه برای آینده ای نه چندان دور وجود دارد که در آن این سیستم ها می توانند سوء استفاده های روز صفر را در فضای سایبری یا گونه های زیستی جدید شناسایی کنند. این سناریوها در حال حاضر تخیلی هستند، اما دلیل پشت آنها احتمالا درست است. وقتی این اتفاق می افتد، باید آماده باشیم تا بدانیم چگونه از آن جلوگیری کنیم سو استفاده کردن بیایید این ابزارها را از افراد شرور بگیریم.»

سئو کول

احتمالاً هیچ مقررات جدیدی برای هوش مصنوعی وجود نخواهد داشت

او که از سال 2001 تا 2011 مدیرعامل گوگل بود، توضیح بیشتری درباره نحوه تنظیم هوش مصنوعی نداد، اما می‌گوید این موضوع باید برای جامعه مهم باشد. او پیش بینی می کند که در ایالات متحده احتمالا نظارتی هیچ چیز جدیدی به طور خاص در مورد هوش مصنوعی وجود نخواهد داشت.

«سام آلتمن» مدیر عامل OpenAI اخیرا به کنگره رفته و خواستار تشکیل بدنی جدید برای کنترل هوش مصنوعی شده است. خالق ChatGPT همچنین هفته گذشته اعلام کرد که بهتر است یک موسسه بین المللی شبیه به آژانس انرژی اتمی برای هوش مصنوعی ایجاد شود.

  نقد و بررسی فیلم White Noise Adam Driver در طنز کامل!

اشمیت قبلا به عنوان یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی ایالات متحده در زمینه هوش مصنوعی خدمت می کرد. در سال 2019، کمیسیون مطالعه ای را در مورد این فناوری برای بررسی موضوعات مختلف از جمله نیاز به چارچوب های قانونی جدید آغاز کرد. گزارش این کمیسیون در سال 2021 منتشر شد و هشدار داد که ایالات متحده برای عصر هوش مصنوعی آماده نیست.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید